Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Další „Energetický zmetek,“ z parlamentu?

16. 03. 2015 7:34:00
Můžeme se těšit zejména, když jsme pod vlivem předvolební propagandy volili často znovu ty poslance, kteří se podíleli na „Solárním tunelu,“ na který budou všichni občané ještě hodně dlouho doplácet z vlastní kapsy. Trocha studu by poslancům, za ten trapný kotrmelec, jistě prospěla.

Opět v tom má největší prsty ČSSD

a zase pod vedením poslance Milana Urbana, známého z Toskánské aféry, který v době přijímání zákona o „Solárním tunelu,“ byl ministrem průmyslu a obchodu a podílel se na jeho prosazení. Nyní, jako poslanec ČSSD opět kritizuje odpůrce nového „Energetického zákona,“ který má přes třistapadesát pozměňovacích návrhů, s argumentací souhlasu tripartity. Neuvěřitelná je skutečnost, že za ČSSD je zpravodajem zákona právě poslanec Milan Urban, známý to přítel ČEZ. To, že ho za takového počtu připomínek, přes poslance ČSSD a koaliční poslance ANO, protlačil do třetího čtení, je snad neskutečné. Vždyť většina poslanců snad ani neví, pro co hlasuje. Ostatně ani jím další prosazený zákon, který dle něho, měl zcela odhalit pozadí „Solárního byznysu,“ je zcela k ničemu a nic neodhalil. Stydět se určitě nemá za co. Je to mimořádný výkon.

Není třeba bourat a předělávat

v současnosti platný Energetický zákon, zejména když současná ředitelka Regulačního úřadu, která nese osobní odpovědnost, prokázala, že je schopná držet ceny energií na přijatelné výši a nedovolit jejich neustálé zdražování. Stačí pozměňujícím návrhem pozměnit stávající Energetický zákon a umožnit občanům využívat malé solární elektrárny na jejich nemovitostech bez licence a živnostenského zákona a uložit Energetickým firmám, aby ze svých vysokých zisků platili majitelům pozemků za energetická vedení přes jejich pozemky. Není žádný důvod, abychom přijímali nějaký nový „Energetický zmetek“ a platili za energie pomalu více, než Němci a o to se ve skutečnosti hraje stejně, jako o větší příjmy energetických firem. Schovávat to za malé solární elektrárny pro občany, je pouze úsměvný taktický podraz pro prosazení zákona, aby si mohli poslanci zatleskat, co hezkého pro občany udělali. Omyl, je to zmetek, který většině občanů energie zdraží!

Vrcholem je vychytralý nápad,

že budeme místo spotřebované energie, platit za kapacitu našeho hlavního jističe. No, co? Tak si řeknete, že si dáte jistič s menší kapacitou. To je ovšem omyl. Nikdo vám nedá nový jistič na starý elektrický rozvod a tak z toho bude předělání celého elektrického rozvodu v bytě, či domku, tedy náklady, které mohou být v rozsahu násobku desítek tisíc korun a ještě k tomu cena nového hlavního jističe. Nová norma totiž požaduje rozvody s dalším samostatným nulovým vodičem, včetně mnoha dalších požadavků na jištění rozvodu. Přitom pro rozvodné závody není problém si vyhodnotit dlouhodobou spotřebu a stanovit si potřebnou kapacitu pro jednotlivé zákazníky, takže nemusí držet téměř žádnou zbytečnou kapacitu. Sliby, že nebudeme platit za energie více, jsou trapné a nevydrží ani pár let.

Nejde o nic jiného,

než o zvýšení příjmu energetických firem. Není se čemu divit. Občané si kupují domácí přístroje, včetně televizí s nižší spotřebou a pořizují si úsporné žárovky na osvětlení. Občané šetří energie a to je správné. Spotřeba klesá a energetické firmy tím mají nižší příjmy a to z pohledu energetických firem není přijatelné. Vytunelovali a zlikvidovali jsme po roce 1989 spoustu energeticky náročných podniků a firem. Nyní by to dle ČSSD a především poslance Milana Urbana, měli nahradit ve svých platbách občané podle kapacity svých hlavních jističů, kde mají rezervy pro případnou, či nárazovou spotřebu. Počet energetických firem nesmyslně stoupá a potřebují vytvářet stále vyšší zisk, včetně firmy ČEZ. Uvidíme všichni, zda poslanci ČSSD a možná i někteří koaliční poslanci, si chtějí udělat další ostudu tím, že budou zvyšovat všem občanům jejich náklady na energie a budou ochotni schválit další

„Energetický zmetek," z kuchyně ČSSD!

Autor: Jiří Čumpelík | pondělí 16.3.2015 7:34 | karma článku: 29.02 | přečteno: 608x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Revoluce mladých

Žáci vyšších ročníků základních škol, učni, studenti středních škol, vysokoškoláci, prokažte, že nejste žádné děti, že máte vlastní rozum i vlastní názory a že dokážete najít cestu ku prospěchu vás i našeho Českého národa.

10.9.2017 v 11:07 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 522 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Přes čtvrt století nepořádků a zlodějen, v řádu tisíců miliard v Česku

O vydání poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka poslanci konkurenčních volebních stran v poslanecké sněmovně nebylo pochyb a tak mnohem důležitější bylo registrovat, co vše prozradí poslanci v rámci diskuze.

7.9.2017 v 11:13 | Karma článku: 37.54 | Přečteno: 1431 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Angela Merkelová exceluje s křesťanskodemokratickým konceptem

Není sice zcela jasné, zda EU zastupují oficiální představitelé, nebo zda EU zastupuje Emmanuel Macron z Francie s podporou Donalda Trumpa, či v oblasti Ukrajiny a Muslimských migrantů, dobrá víla z Německa, Angela Merkelová.

14.8.2017 v 10:18 | Karma článku: 30.99 | Přečteno: 677 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Visegrádská čtyřka se stává nepříjemným fenoménem v Evropské unii

Evropská komise dělá vše pro to, aby V 4 rozložila a vynutila si poslušnost států V 4 na rozhodnutích Bruselu, kde politicky rozhodují staré země EU, především Německo, Francie a Itálie.

27.7.2017 v 10:24 | Karma článku: 44.61 | Přečteno: 3334 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Zvýšení penzí, záruka volebního úspěchu

Ministryně Marksová nespoléhá na služby externích agentur a klíčové průzkumy provádí úřad vlastními silami. Někdy tak činí v utajení i samotná ministryně. Tak tomu bylo i dnes.

19.9.2017 v 22:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 3.89 | Přečteno: 184 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 5.06 | Přečteno: 205 | Diskuse

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 35.21 | Přečteno: 899 | Diskuse

Jan Ziegler

Okamurovský populismus, to jsou tzv. novomanželské půjčky

Rodiny by podle plánů Strany přímé demokracie Tomia Okamura měly dostávat 300 tisíc korun novomanželské bezúročné půjčky. Při narození třetího dítěte by je už nemusely vracet. To je zločinné mrhání peněz..

19.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 538 | Diskuse
Počet článků 470 Celková karma 32.93 Průměrná čtenost 1725

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.