Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Lidovkách se nelíbí, že president ČR Miloš Zeman požadoval modernizaci Armády ČR

2. 12. 2016 7:32:50
Vrchní velitel ozbrojených sil, prezident České republiky Miloš Zeman opět neváhal a překvapil Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu novými požadavky.

Prezident ČR, jako Vrchní velitel ozbrojených sil,

ocenil výkon České armády, zejména práci vojáků na území České republiky, ale i v zahraničí. Za hlavního současného nepřítele mimo jiné, považuje islámský terorismus prováděný jednotlivými teroristy i uzavřenými teroristickými buňkami.

Armáda České republiky

by měla mít nejmodernější vybavení a špičkové technologické prostředky, kterými by mohla čelit všem možným ohrožením. Úkolem armády, včetně záloh, není pouze plnění úkolů a ochrana významných cílů v České republice, ale také uplatňování účinné prevence bojem s teroristy v rámci účastí v zahraničních misích.

Nosná myšlenka prezidenta ČR Miloše Zemana

byla v konstatování, že se nelze připravovat na případnou válku, podle staré války, nákupem dalších tanků, či obnovením „jízdy,“ protože případná nová válka bude vedena zcela jiným způsobem s využitím nejmodernějších technologií. Proto požaduje, aby se Armáda České republiky zásadně modernizovala..

Jeden z konkrétních úkolů modernizace

je požadavek prezidenta na nákup pozorovacích dronů a jejich následné doplnění o bitevní drony. Prezident rovněž podporuje zvýšení výdajů na armádu na 2% HDP za předpokladu, že 20 % by mělo jít na investice s tím, že podporuje i potřebné navýšení počtu vojáků.

Prezident ČR Miloš Zeman

zcela logicky směřuje armádu k její modernizaci. Jde o to, aby naše sice z Evropského hlediska malá armáda, dosahovala vysoké bojové účinnosti postavené na nejmodernější technické a technologické úrovni, která by tím podstatně zvýšila své obranné schopnosti. Není pochyb, že by sama Armáda ČR měla zvážit možnost podílet se na výzkumu a vývoji nových zbraňových systémů, zejména v oblasti laserové, elektronické, raketové, či robotické techniky, která by spolu s drony byla schopná zajistit bezpečnou ochranu našich hranic na pozemní i vzdušné úrovni. Nemusíme si lhát, ale ochrana naší zelené hranice je nedostatečná a tady by drony mimo plnění jiných úkolů, v případě potřeby, mohly plnit obranné úlohy.

Máme zatím ještě schopné techniky i odborníky,

kteří by byli zcela jistě schopni vyvíjet a vyrábět i vlastní drony zejména s ohledem na skutečnost, že na výrobu některých dronů jsou používány motory z naší výroby i využíváno naše softwarové řízení a jisté zkoušky v tomto směru byly již realizovány. Není třeba veškerou výzbroj nákladně nakupovat v zahraničí. Když jsme schopni vyrábět tryskové letouny, tak jistě zvládneme vyrábět i drony na špičkové úrovni. Vlastní technický vývoj v rámci, či ve spolupráci Armády České republiky, by mohl přinést nové technologie i do našeho průmyslu, zejména v době,

kdy Armáda České republiky má potřebné finanční rezervy na investice.

Autor: Jiří Čumpelík | pátek 2.12.2016 7:32 | karma článku: 26.35 | přečteno: 623x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Budou s námi občany politici nadále manipulovat, jak s bezmocným stádem?

27 Senátorů zaslalo ČTK prohlášení, že jsou ochotni podat s 3/5 podporou Senátorů na presidenta ČR Miloše Zemana žalobu k Ústavnímu soudu s tím, že Ústavní soud může presidenta zbavit funkce za znevažování ústavy.

6.5.2017 v 19:24 | Karma článku: 47.58 | Přečteno: 11669 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Slíbená demise, odvolání Andreje Babiše a nakonec bude zase demise?

President ČR Miloš Zeman se už na Pražském hradě vyřádil a premiér Bohuslav Sobotka splnil účel demise i bez demise a přitáhl k politice zájem většiny občanů, ale výsledkem je jenom pochybnost o úrovni demokracie u nás.

5.5.2017 v 14:06 | Karma článku: 34.44 | Přečteno: 1122 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Důvody rozhodnutí Bohuslava Sobotky k Demisi vlády a možné stíhání Andreje Babiše

Demise vlády nemůže být neuváženým rozhodnutím a Bohuslav Sobotka zcela jistě velmi dobře zvážil z jakých důvodů toto rozhodnutí učinil. Zcela jistě nechce být před volbami spojován s odvoláním, či stíháním Andreje Babiše.

2.5.2017 v 23:53 | Karma článku: 22.25 | Přečteno: 1504 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Andrej Babiš končit nebude, končit bude spíše Bohuslav Sobotka

Stratégové z Lidového domu, sídla ČSSD, naordinovali Bohuslavu Sobotkovi osvědčenou cestu k jeho vlastní rezignaci, stejně, jako minule, Jirkovi Paroubkovi.

29.4.2017 v 10:08 | Karma článku: 41.84 | Přečteno: 2611 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivan Bednář

Vládní orloj

Končí další ministryně „úspěšné“ Sobotkovy vlády. Sobotka odeslal v pátek demisi ministryně školství Kateřiny Valachové na Hrad prezidentu Zemanovi.

27.5.2017 v 11:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Karel Januška

Soudy zdrojem nestability

Občané by neměli rezignovat na bezmoc, která je někdy zastihne vinou naší justice. Po našich zvolených zástupcích můžeme požadovat, aby prosadili to, co je napsáno v Ústavě a Listině práv.

27.5.2017 v 8:21 | Karma článku: 5.48 | Přečteno: 124 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Reakce Egypta na páteční (26/5) útok na křesťany

Došlo k ní ještě téhož dne kolem západu slunce. Egyptské vojenské letectvo bombardovalo výcvikové tábory teroristů v oblasti města Derna ne severovýchodě Libye (viz mapu níže).

27.5.2017 v 8:05 | Karma článku: 18.31 | Přečteno: 365 | Diskuse

Bohumír Šimek

Koho budeme volit?

Místo toho, abychom zkoumali naši politickou scénu podle toho, jak moc která strana slouží svým mafiánům, dělíme stále jen naše politiky na babišovce a antibabišovce! Antibabišismus je velmi nedostatečný program!

27.5.2017 v 4:09 | Karma článku: 15.06 | Přečteno: 503 | Diskuse

Petr Houdek

Hrad vzkazuje do Vatikánu: potřebujeme váš papamobil!

Miloš Zeman si díky svému příkladnému životnímu stylu (nekuřák a notorický abstinent) a lásce ke sportu (vynikající veslař a běžkař) přivodil závažné zdravotní potíže. Má problémy se udržet na nohou. Na Hradě byla svolána porada.

26.5.2017 v 23:20 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 413 | Diskuse
Počet článků 462 Celková karma 30.97 Průměrná čtenost 1725

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.