Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Lidovkách se nelíbí, že president ČR Miloš Zeman požadoval modernizaci Armády ČR

2. 12. 2016 7:32:50
Vrchní velitel ozbrojených sil, prezident České republiky Miloš Zeman opět neváhal a překvapil Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu novými požadavky.

Prezident ČR, jako Vrchní velitel ozbrojených sil,

ocenil výkon České armády, zejména práci vojáků na území České republiky, ale i v zahraničí. Za hlavního současného nepřítele mimo jiné, považuje islámský terorismus prováděný jednotlivými teroristy i uzavřenými teroristickými buňkami.

Armáda České republiky

by měla mít nejmodernější vybavení a špičkové technologické prostředky, kterými by mohla čelit všem možným ohrožením. Úkolem armády, včetně záloh, není pouze plnění úkolů a ochrana významných cílů v České republice, ale také uplatňování účinné prevence bojem s teroristy v rámci účastí v zahraničních misích.

Nosná myšlenka prezidenta ČR Miloše Zemana

byla v konstatování, že se nelze připravovat na případnou válku, podle staré války, nákupem dalších tanků, či obnovením „jízdy,“ protože případná nová válka bude vedena zcela jiným způsobem s využitím nejmodernějších technologií. Proto požaduje, aby se Armáda České republiky zásadně modernizovala..

Jeden z konkrétních úkolů modernizace

je požadavek prezidenta na nákup pozorovacích dronů a jejich následné doplnění o bitevní drony. Prezident rovněž podporuje zvýšení výdajů na armádu na 2% HDP za předpokladu, že 20 % by mělo jít na investice s tím, že podporuje i potřebné navýšení počtu vojáků.

Prezident ČR Miloš Zeman

zcela logicky směřuje armádu k její modernizaci. Jde o to, aby naše sice z Evropského hlediska malá armáda, dosahovala vysoké bojové účinnosti postavené na nejmodernější technické a technologické úrovni, která by tím podstatně zvýšila své obranné schopnosti. Není pochyb, že by sama Armáda ČR měla zvážit možnost podílet se na výzkumu a vývoji nových zbraňových systémů, zejména v oblasti laserové, elektronické, raketové, či robotické techniky, která by spolu s drony byla schopná zajistit bezpečnou ochranu našich hranic na pozemní i vzdušné úrovni. Nemusíme si lhát, ale ochrana naší zelené hranice je nedostatečná a tady by drony mimo plnění jiných úkolů, v případě potřeby, mohly plnit obranné úlohy.

Máme zatím ještě schopné techniky i odborníky,

kteří by byli zcela jistě schopni vyvíjet a vyrábět i vlastní drony zejména s ohledem na skutečnost, že na výrobu některých dronů jsou používány motory z naší výroby i využíváno naše softwarové řízení a jisté zkoušky v tomto směru byly již realizovány. Není třeba veškerou výzbroj nákladně nakupovat v zahraničí. Když jsme schopni vyrábět tryskové letouny, tak jistě zvládneme vyrábět i drony na špičkové úrovni. Vlastní technický vývoj v rámci, či ve spolupráci Armády České republiky, by mohl přinést nové technologie i do našeho průmyslu, zejména v době,

kdy Armáda České republiky má potřebné finanční rezervy na investice.

Autor: Jiří Čumpelík | pátek 2.12.2016 7:32 | karma článku: 26.35 | přečteno: 631x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Revoluce mladých

Žáci vyšších ročníků základních škol, učni, studenti středních škol, vysokoškoláci, prokažte, že nejste žádné děti, že máte vlastní rozum i vlastní názory a že dokážete najít cestu ku prospěchu vás i našeho Českého národa.

10.9.2017 v 11:07 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 522 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Přes čtvrt století nepořádků a zlodějen, v řádu tisíců miliard v Česku

O vydání poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka poslanci konkurenčních volebních stran v poslanecké sněmovně nebylo pochyb a tak mnohem důležitější bylo registrovat, co vše prozradí poslanci v rámci diskuze.

7.9.2017 v 11:13 | Karma článku: 37.54 | Přečteno: 1431 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Angela Merkelová exceluje s křesťanskodemokratickým konceptem

Není sice zcela jasné, zda EU zastupují oficiální představitelé, nebo zda EU zastupuje Emmanuel Macron z Francie s podporou Donalda Trumpa, či v oblasti Ukrajiny a Muslimských migrantů, dobrá víla z Německa, Angela Merkelová.

14.8.2017 v 10:18 | Karma článku: 30.99 | Přečteno: 677 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Visegrádská čtyřka se stává nepříjemným fenoménem v Evropské unii

Evropská komise dělá vše pro to, aby V 4 rozložila a vynutila si poslušnost států V 4 na rozhodnutích Bruselu, kde politicky rozhodují staré země EU, především Německo, Francie a Itálie.

27.7.2017 v 10:24 | Karma článku: 44.61 | Přečteno: 3334 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Zvýšení penzí, záruka volebního úspěchu

Ministryně Marksová nespoléhá na služby externích agentur a klíčové průzkumy provádí úřad vlastními silami. Někdy tak činí v utajení i samotná ministryně. Tak tomu bylo i dnes.

19.9.2017 v 22:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 59 | Diskuse

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 3.89 | Přečteno: 196 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 5.06 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 35.26 | Přečteno: 902 | Diskuse

Jan Ziegler

Okamurovský populismus, to jsou tzv. novomanželské půjčky

Rodiny by podle plánů Strany přímé demokracie Tomia Okamura měly dostávat 300 tisíc korun novomanželské bezúročné půjčky. Při narození třetího dítěte by je už nemusely vracet. To je zločinné mrhání peněz..

19.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 538 | Diskuse
Počet článků 470 Celková karma 32.93 Průměrná čtenost 1725

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.