Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Menší trapas v Bílém domě

28. 01. 2017 15:32:24
Britská premiérka to trochu přehnala, když poučovala presidenta USA, jak se má chovat k Rusku a ještě to vylepšila tím, že za Donalda Trumpa ujistila přítomné, že Donald Trump stojí plně za NATO, na což Trump raději nereagoval.

Vztahy mezi Velkou Británií a USA

jsou historicky na vysoké úrovni o čemž není třeba nikoho přesvědčovat zejména, když president USA Donald Trump a britská premiérka Theresa Mayová mají s ohledem na společenské a politické změny v USA i ve Velké Britanii, o prohloubení vzájemných vztahů mimořádný zájem. Pro oba partnery je to společensky a politicky výborný krok k budoucí spolupráci v kulturní, obchodní i vojenské oblasti. Jenom ta milá dáma, by neměla dávat bývalého presidenta USA Ronalda Reagana, jako příklad pro současného presidenta USA, který není žádný amatér a jistě předpokládá, že právě on bude ten nejlepší president USA v historii. Vzájemná uctivá podpora a chvála z obou stran, ale úspěšně převládla, což posiluje pozice obou státníků i na vnitřní politické scéně v jejich zemích.

Napětí v Evropě mezitím stoupá,

což zároveň potvrdilo setkání kancléřky Angely Merkelové a presidenta Francie Francoise Hollanda, při němž probírali vliv nové administrativy presidenta USA Donalda Trumpa na vývoj v Evropě a ve světě. Bránit vzniku samostatných obchodních vazeb mezi USA a Velkou Británií s ohledem na členství Velké Británie v Jednotném evropském trhu by pravděpodobně bylo neúspěšné. Přesto kancléřka Merkelová a president Hollande chtějí předvést solidaritu a pevné spojenectví zemí v rámci EU a čelit novým výzvám, které dle nich představuje stoupající vliv populismu a extrémismu v Evropě, zejména před volbami ve Francii a Německu. Citelná snaha o utažení vazeb a poslušnosti jednotlivých států v rámci EU, zejména ze strany Německa, bude s ohledem na postoj presidenta USA Donalda Trumpa dost problematická.

Nelze přehlédnou stanovisko,

které jasně vyjádřil president USA Donald Trump, když konstatoval, že stát, který nemá chráněné hranice, není státem. To platí i pro celou EU, která v podstatě žádné chráněné hranice nemá, nebo je má zcela děravé, což potvrdila probíhající hromadná migrace z Afriky a Středního východu. To se, ale rovněž týká i hranic jednotlivých Evropských států a zejména našich hranic, s ohledem na naše historické zkušenosti.

Není pochyb,

že naše hranice by v rozsahu až do 10 km od hranic měly přejít do majetku Ministerstva obrany s tím, že všechna současná majetková práva k pozemkům a budovám podél hranic, by zákonem přešly do bezplatného nájemního vztahu jejich současným vlastníkům. Jinak se můžeme opět dostat do opakujícího se historického sporu, kdy si dlouhodobé vlastnické právo, vysvětlí zahraničních vlastníci, jako součást území spadajícího dle národnosti příslušných vlastníků, do majetku jiného státu a my budeme stále menší, nebo budeme mít znovu problémy. Schopnost udržení a ochrany vlastní hranice je základním atributem každého státu. Pro naše politiky by mělo být Česko na prvním místě stejně, jako pro Donalda Trumpa je na prvním místě Amerika.

Mimořádně důležitou výzvou

presidenta USA Donalda Trumpa pro EU je zatím dočasné zastavení migrace ze zemí Sýrie, Sudánu, Somálska, Iráku, Iránu, Líbye a Jemenu. Jistě se to nelíbí Baracku Obamovi, ale v USA nyní rozhoduje Donald Trump. O nutnosti změny pravidel pro migranty nelze pochybovat. Je rozdíl mezi migrací jednotlivců, náboženských seskupení, či podporovaným stěhováním celých národnostních skupin. Místo podpory probíhající převážně ekonomické migrace, bychom měli podporovat národy tam kde žijí, aby si lepší životní podmínky budovali sami, jak se zcela rozumně a opakovaně vyjádřil i náš president Miloš Zeman.

Navíc president USA Donald Trump

si s klidem převzal můj návrh na řešení migrace z některého z mých minulých blogů, na vytvoření bezpečných zón na území Sýrie, kam by byli migranti vraceni. Donald Trump již připravuje pokyn ministru obrany a zahraničí, který jim bude ukládat přípravu tohoto způsobu zpětného vracení migrantů do bezpečných zón v Sýrii. S ohledem, na naše diplomatické zastoupení v Sýrii, bychom měli v realizaci těchto chráněných zón na území Sýrie, nabídnout USA odpovídající spolupráci.

Nevím, jak úspěšně za této situace,

chce kancléřka Angela Merkelová pomocí Evropské komise prosazovat a nařizovat v EU povinné kvóty, či jiný způsob rozdělení migrantů. Jediným skutečným řešením je vrácení migrantů do bezpečných a chráněných zón na území Sýrie, v budoucnosti možná i Libye, kde jsou převážně ve svém prostředí a kde mohou zcela bez problémů šířit a uplatňovat své převážně muslimské náboženství v míru a pohodě. Sýrie i Libye bude určitě potřebovat každého migranta na pomoc při obnově rozbité země. Doufejme, že tento způsob bude prosazovat i naše vláda, místo salámového rozmisťování migrantů na našem území a bude to možná mnohem levnější, než placení různých neziskovek, které se starají o migranty a učí migranty Český jazyk. Vracení migrantů do chráněných a bezpečných zón je vzorový příklad vhodného řešení, jak pro migranty,

tak i pro USA a jednotlivé státy EU.

Autor: Jiří Čumpelík | sobota 28.1.2017 15:32 | karma článku: 33.43 | přečteno: 1030x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Revoluce mladých

Žáci vyšších ročníků základních škol, učni, studenti středních škol, vysokoškoláci, prokažte, že nejste žádné děti, že máte vlastní rozum i vlastní názory a že dokážete najít cestu ku prospěchu vás i našeho Českého národa.

10.9.2017 v 11:07 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 522 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Přes čtvrt století nepořádků a zlodějen, v řádu tisíců miliard v Česku

O vydání poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka poslanci konkurenčních volebních stran v poslanecké sněmovně nebylo pochyb a tak mnohem důležitější bylo registrovat, co vše prozradí poslanci v rámci diskuze.

7.9.2017 v 11:13 | Karma článku: 37.54 | Přečteno: 1431 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Angela Merkelová exceluje s křesťanskodemokratickým konceptem

Není sice zcela jasné, zda EU zastupují oficiální představitelé, nebo zda EU zastupuje Emmanuel Macron z Francie s podporou Donalda Trumpa, či v oblasti Ukrajiny a Muslimských migrantů, dobrá víla z Německa, Angela Merkelová.

14.8.2017 v 10:18 | Karma článku: 30.99 | Přečteno: 677 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Visegrádská čtyřka se stává nepříjemným fenoménem v Evropské unii

Evropská komise dělá vše pro to, aby V 4 rozložila a vynutila si poslušnost států V 4 na rozhodnutích Bruselu, kde politicky rozhodují staré země EU, především Německo, Francie a Itálie.

27.7.2017 v 10:24 | Karma článku: 44.61 | Přečteno: 3334 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Zvýšení penzí, záruka volebního úspěchu

Ministryně Marksová nespoléhá na služby externích agentur a klíčové průzkumy provádí úřad vlastními silami. Někdy tak činí v utajení i samotná ministryně. Tak tomu bylo i dnes.

19.9.2017 v 22:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 | Diskuse

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 3.89 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 5.06 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 35.35 | Přečteno: 906 | Diskuse

Jan Ziegler

Okamurovský populismus, to jsou tzv. novomanželské půjčky

Rodiny by podle plánů Strany přímé demokracie Tomia Okamura měly dostávat 300 tisíc korun novomanželské bezúročné půjčky. Při narození třetího dítěte by je už nemusely vracet. To je zločinné mrhání peněz..

19.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 542 | Diskuse
Počet článků 470 Celková karma 32.93 Průměrná čtenost 1725

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.