Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Menší trapas v Bílém domě

28. 01. 2017 15:32:24
Britská premiérka to trochu přehnala, když poučovala presidenta USA, jak se má chovat k Rusku a ještě to vylepšila tím, že za Donalda Trumpa ujistila přítomné, že Donald Trump stojí plně za NATO, na což Trump raději nereagoval.

Vztahy mezi Velkou Británií a USA

jsou historicky na vysoké úrovni o čemž není třeba nikoho přesvědčovat zejména, když president USA Donald Trump a britská premiérka Theresa Mayová mají s ohledem na společenské a politické změny v USA i ve Velké Britanii, o prohloubení vzájemných vztahů mimořádný zájem. Pro oba partnery je to společensky a politicky výborný krok k budoucí spolupráci v kulturní, obchodní i vojenské oblasti. Jenom ta milá dáma, by neměla dávat bývalého presidenta USA Ronalda Reagana, jako příklad pro současného presidenta USA, který není žádný amatér a jistě předpokládá, že právě on bude ten nejlepší president USA v historii. Vzájemná uctivá podpora a chvála z obou stran, ale úspěšně převládla, což posiluje pozice obou státníků i na vnitřní politické scéně v jejich zemích.

Napětí v Evropě mezitím stoupá,

což zároveň potvrdilo setkání kancléřky Angely Merkelové a presidenta Francie Francoise Hollanda, při němž probírali vliv nové administrativy presidenta USA Donalda Trumpa na vývoj v Evropě a ve světě. Bránit vzniku samostatných obchodních vazeb mezi USA a Velkou Británií s ohledem na členství Velké Británie v Jednotném evropském trhu by pravděpodobně bylo neúspěšné. Přesto kancléřka Merkelová a president Hollande chtějí předvést solidaritu a pevné spojenectví zemí v rámci EU a čelit novým výzvám, které dle nich představuje stoupající vliv populismu a extrémismu v Evropě, zejména před volbami ve Francii a Německu. Citelná snaha o utažení vazeb a poslušnosti jednotlivých států v rámci EU, zejména ze strany Německa, bude s ohledem na postoj presidenta USA Donalda Trumpa dost problematická.

Nelze přehlédnou stanovisko,

které jasně vyjádřil president USA Donald Trump, když konstatoval, že stát, který nemá chráněné hranice, není státem. To platí i pro celou EU, která v podstatě žádné chráněné hranice nemá, nebo je má zcela děravé, což potvrdila probíhající hromadná migrace z Afriky a Středního východu. To se, ale rovněž týká i hranic jednotlivých Evropských států a zejména našich hranic, s ohledem na naše historické zkušenosti.

Není pochyb,

že naše hranice by v rozsahu až do 10 km od hranic měly přejít do majetku Ministerstva obrany s tím, že všechna současná majetková práva k pozemkům a budovám podél hranic, by zákonem přešly do bezplatného nájemního vztahu jejich současným vlastníkům. Jinak se můžeme opět dostat do opakujícího se historického sporu, kdy si dlouhodobé vlastnické právo, vysvětlí zahraničních vlastníci, jako součást území spadajícího dle národnosti příslušných vlastníků, do majetku jiného státu a my budeme stále menší, nebo budeme mít znovu problémy. Schopnost udržení a ochrany vlastní hranice je základním atributem každého státu. Pro naše politiky by mělo být Česko na prvním místě stejně, jako pro Donalda Trumpa je na prvním místě Amerika.

Mimořádně důležitou výzvou

presidenta USA Donalda Trumpa pro EU je zatím dočasné zastavení migrace ze zemí Sýrie, Sudánu, Somálska, Iráku, Iránu, Líbye a Jemenu. Jistě se to nelíbí Baracku Obamovi, ale v USA nyní rozhoduje Donald Trump. O nutnosti změny pravidel pro migranty nelze pochybovat. Je rozdíl mezi migrací jednotlivců, náboženských seskupení, či podporovaným stěhováním celých národnostních skupin. Místo podpory probíhající převážně ekonomické migrace, bychom měli podporovat národy tam kde žijí, aby si lepší životní podmínky budovali sami, jak se zcela rozumně a opakovaně vyjádřil i náš president Miloš Zeman.

Navíc president USA Donald Trump

si s klidem převzal můj návrh na řešení migrace z některého z mých minulých blogů, na vytvoření bezpečných zón na území Sýrie, kam by byli migranti vraceni. Donald Trump již připravuje pokyn ministru obrany a zahraničí, který jim bude ukládat přípravu tohoto způsobu zpětného vracení migrantů do bezpečných zón v Sýrii. S ohledem, na naše diplomatické zastoupení v Sýrii, bychom měli v realizaci těchto chráněných zón na území Sýrie, nabídnout USA odpovídající spolupráci.

Nevím, jak úspěšně za této situace,

chce kancléřka Angela Merkelová pomocí Evropské komise prosazovat a nařizovat v EU povinné kvóty, či jiný způsob rozdělení migrantů. Jediným skutečným řešením je vrácení migrantů do bezpečných a chráněných zón na území Sýrie, v budoucnosti možná i Libye, kde jsou převážně ve svém prostředí a kde mohou zcela bez problémů šířit a uplatňovat své převážně muslimské náboženství v míru a pohodě. Sýrie i Libye bude určitě potřebovat každého migranta na pomoc při obnově rozbité země. Doufejme, že tento způsob bude prosazovat i naše vláda, místo salámového rozmisťování migrantů na našem území a bude to možná mnohem levnější, než placení různých neziskovek, které se starají o migranty a učí migranty Český jazyk. Vracení migrantů do chráněných a bezpečných zón je vzorový příklad vhodného řešení, jak pro migranty,

tak i pro USA a jednotlivé státy EU.

Autor: Jiří Čumpelík | sobota 28.1.2017 15:32 | karma článku: 33.01 | přečteno: 1024x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Česká vláda se vymlouvá z plnění kvót EU na přijímání Muslimských migrantů

Místo toho, aby vláda spolu s vládami Polska, Maďarska a Slovenska zásadně odmítla přijímání Muslimských migrantů na základě kvót EU, hraje si každá vláda na svém písečku a snaží se ve svém vymlouvání dělat lepší, než ostatní.

12.7.2017 v 10:27 | Karma článku: 35.87 | Přečteno: 1014 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Těšili jsme se na Zaorálkův nový program ČSSD, no a on to Milan Štech už předběhl.

Teď, abychom zvažovali, zda ten nový návrh Milana Štecha, který by měl nahnat živnostníky do fabrik, je lepší, než ten, který realizovali komunisti, kterým nahnali do fabrik polovinu zbytečných státních úředníků.

17.6.2017 v 17:13 | Karma článku: 37.69 | Přečteno: 1918 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Účast Bělobrádka KDU-ČSL v bavorském Augsburgu na sjezdu Sudeťáků mluví zcela jasně.

Nejedná se o spolek nových Německých občanů toužících po přátelství a míru, ale o potomky Němců ze Sudet, kteří žijí minulostí a stále je pálí prohraná válka, Benešovy dekrety i odsun z Československé republiky.

3.6.2017 v 16:15 | Karma článku: 43.28 | Přečteno: 2773 | Diskuse

Jiří Čumpelík

NATO – se topí ve vlastní neschopnosti

Dle výsledků se jedná o alianci, která nadále není schopná bojovat proti probíhající Muslimské migraci ohrožující Evropu a to přesto, že president Trump jasně řekl, že je třeba zaměřit se na boj proti terorismu a migraci.

28.5.2017 v 19:38 | Karma článku: 35.66 | Přečteno: 909 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Dobře, že před 70 lety neexistoval internet, možná bychom naletěli Marshallovi na plán

V době, kdy začal dostávat jasnější obrysy tzv. Marshallův plán obnovy evropského hospodářství, mohlo by jeho odmítnutí Gottwaldovou vládou vyvolat na "prasíti" široce sdílený nesouhlas neuvědomělé veřejnosti.

24.7.2017 v 18:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Odpověď pedagožce ve výslužbě

Napsala kolegyně blogerka Libuše Havlíková, sama sebe představující jako učitelku v důchodu, několik vět týkajících se aktuální situace v Jeruzalémě, které vyžadují rychlou a okamžitou odpověď.

24.7.2017 v 12:50 | Karma článku: 37.08 | Přečteno: 1492 | Diskuse

Pavel Šutka

Přímá volba prezidenta očima právníka - Díl. 1 - Proč právě 50.000 podpisů?

Proč při volbě prezidenta sbíráme právě 50.000 podpisů? Je to málo? A nebo moc? A jak se výše požadovaných podpisů vyvíjela po celou dobu snahy zavést v ČR přímou volbu prezidenta?

24.7.2017 v 12:17 | Karma článku: 12.30 | Přečteno: 928 | Diskuse

Jan Dvořák

Merkelová je kotva stability. Myslel to Seehoffer upřímně? Známe odpověď

K překvapení většiny Bavorů, ale též valné části obyvatel „zbytku“ Německa, se bavorský premiér a šéf CSU Seehoffer vyslovil nadmíru příznivě o kancléřce Merkelové, ačkoli dříve se do ní strefoval, kudy chodil.

24.7.2017 v 9:24 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 624 | Diskuse

Beata Krusic

Děkuju, Ivane.........

Jsou lidi, co to tam prostě mají. Stačí málo a oni tím "málem"( v podstatě ale něčím fakt velkým) dokáží člověka obdarovat.

24.7.2017 v 9:11 | Karma článku: 8.66 | Přečteno: 343 | Diskuse
Počet článků 466 Celková karma 38.12 Průměrná čtenost 1726

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.