Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Menší trapas v Bílém domě

28. 01. 2017 15:32:24
Britská premiérka to trochu přehnala, když poučovala presidenta USA, jak se má chovat k Rusku a ještě to vylepšila tím, že za Donalda Trumpa ujistila přítomné, že Donald Trump stojí plně za NATO, na což Trump raději nereagoval.

Vztahy mezi Velkou Británií a USA

jsou historicky na vysoké úrovni o čemž není třeba nikoho přesvědčovat zejména, když president USA Donald Trump a britská premiérka Theresa Mayová mají s ohledem na společenské a politické změny v USA i ve Velké Britanii, o prohloubení vzájemných vztahů mimořádný zájem. Pro oba partnery je to společensky a politicky výborný krok k budoucí spolupráci v kulturní, obchodní i vojenské oblasti. Jenom ta milá dáma, by neměla dávat bývalého presidenta USA Ronalda Reagana, jako příklad pro současného presidenta USA, který není žádný amatér a jistě předpokládá, že právě on bude ten nejlepší president USA v historii. Vzájemná uctivá podpora a chvála z obou stran, ale úspěšně převládla, což posiluje pozice obou státníků i na vnitřní politické scéně v jejich zemích.

Napětí v Evropě mezitím stoupá,

což zároveň potvrdilo setkání kancléřky Angely Merkelové a presidenta Francie Francoise Hollanda, při němž probírali vliv nové administrativy presidenta USA Donalda Trumpa na vývoj v Evropě a ve světě. Bránit vzniku samostatných obchodních vazeb mezi USA a Velkou Británií s ohledem na členství Velké Británie v Jednotném evropském trhu by pravděpodobně bylo neúspěšné. Přesto kancléřka Merkelová a president Hollande chtějí předvést solidaritu a pevné spojenectví zemí v rámci EU a čelit novým výzvám, které dle nich představuje stoupající vliv populismu a extrémismu v Evropě, zejména před volbami ve Francii a Německu. Citelná snaha o utažení vazeb a poslušnosti jednotlivých států v rámci EU, zejména ze strany Německa, bude s ohledem na postoj presidenta USA Donalda Trumpa dost problematická.

Nelze přehlédnou stanovisko,

které jasně vyjádřil president USA Donald Trump, když konstatoval, že stát, který nemá chráněné hranice, není státem. To platí i pro celou EU, která v podstatě žádné chráněné hranice nemá, nebo je má zcela děravé, což potvrdila probíhající hromadná migrace z Afriky a Středního východu. To se, ale rovněž týká i hranic jednotlivých Evropských států a zejména našich hranic, s ohledem na naše historické zkušenosti.

Není pochyb,

že naše hranice by v rozsahu až do 10 km od hranic měly přejít do majetku Ministerstva obrany s tím, že všechna současná majetková práva k pozemkům a budovám podél hranic, by zákonem přešly do bezplatného nájemního vztahu jejich současným vlastníkům. Jinak se můžeme opět dostat do opakujícího se historického sporu, kdy si dlouhodobé vlastnické právo, vysvětlí zahraničních vlastníci, jako součást území spadajícího dle národnosti příslušných vlastníků, do majetku jiného státu a my budeme stále menší, nebo budeme mít znovu problémy. Schopnost udržení a ochrany vlastní hranice je základním atributem každého státu. Pro naše politiky by mělo být Česko na prvním místě stejně, jako pro Donalda Trumpa je na prvním místě Amerika.

Mimořádně důležitou výzvou

presidenta USA Donalda Trumpa pro EU je zatím dočasné zastavení migrace ze zemí Sýrie, Sudánu, Somálska, Iráku, Iránu, Líbye a Jemenu. Jistě se to nelíbí Baracku Obamovi, ale v USA nyní rozhoduje Donald Trump. O nutnosti změny pravidel pro migranty nelze pochybovat. Je rozdíl mezi migrací jednotlivců, náboženských seskupení, či podporovaným stěhováním celých národnostních skupin. Místo podpory probíhající převážně ekonomické migrace, bychom měli podporovat národy tam kde žijí, aby si lepší životní podmínky budovali sami, jak se zcela rozumně a opakovaně vyjádřil i náš president Miloš Zeman.

Navíc president USA Donald Trump

si s klidem převzal můj návrh na řešení migrace z některého z mých minulých blogů, na vytvoření bezpečných zón na území Sýrie, kam by byli migranti vraceni. Donald Trump již připravuje pokyn ministru obrany a zahraničí, který jim bude ukládat přípravu tohoto způsobu zpětného vracení migrantů do bezpečných zón v Sýrii. S ohledem, na naše diplomatické zastoupení v Sýrii, bychom měli v realizaci těchto chráněných zón na území Sýrie, nabídnout USA odpovídající spolupráci.

Nevím, jak úspěšně za této situace,

chce kancléřka Angela Merkelová pomocí Evropské komise prosazovat a nařizovat v EU povinné kvóty, či jiný způsob rozdělení migrantů. Jediným skutečným řešením je vrácení migrantů do bezpečných a chráněných zón na území Sýrie, v budoucnosti možná i Libye, kde jsou převážně ve svém prostředí a kde mohou zcela bez problémů šířit a uplatňovat své převážně muslimské náboženství v míru a pohodě. Sýrie i Libye bude určitě potřebovat každého migranta na pomoc při obnově rozbité země. Doufejme, že tento způsob bude prosazovat i naše vláda, místo salámového rozmisťování migrantů na našem území a bude to možná mnohem levnější, než placení různých neziskovek, které se starají o migranty a učí migranty Český jazyk. Vracení migrantů do chráněných a bezpečných zón je vzorový příklad vhodného řešení, jak pro migranty,

tak i pro USA a jednotlivé státy EU.

Autor: Jiří Čumpelík | sobota 28.1.2017 15:32 | karma článku: 33.01 | přečteno: 1020x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Budou s námi občany politici nadále manipulovat, jak s bezmocným stádem?

27 Senátorů zaslalo ČTK prohlášení, že jsou ochotni podat s 3/5 podporou Senátorů na presidenta ČR Miloše Zemana žalobu k Ústavnímu soudu s tím, že Ústavní soud může presidenta zbavit funkce za znevažování ústavy.

6.5.2017 v 19:24 | Karma článku: 47.58 | Přečteno: 11669 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Slíbená demise, odvolání Andreje Babiše a nakonec bude zase demise?

President ČR Miloš Zeman se už na Pražském hradě vyřádil a premiér Bohuslav Sobotka splnil účel demise i bez demise a přitáhl k politice zájem většiny občanů, ale výsledkem je jenom pochybnost o úrovni demokracie u nás.

5.5.2017 v 14:06 | Karma článku: 34.44 | Přečteno: 1122 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Důvody rozhodnutí Bohuslava Sobotky k Demisi vlády a možné stíhání Andreje Babiše

Demise vlády nemůže být neuváženým rozhodnutím a Bohuslav Sobotka zcela jistě velmi dobře zvážil z jakých důvodů toto rozhodnutí učinil. Zcela jistě nechce být před volbami spojován s odvoláním, či stíháním Andreje Babiše.

2.5.2017 v 23:53 | Karma článku: 22.25 | Přečteno: 1504 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Andrej Babiš končit nebude, končit bude spíše Bohuslav Sobotka

Stratégové z Lidového domu, sídla ČSSD, naordinovali Bohuslavu Sobotkovi osvědčenou cestu k jeho vlastní rezignaci, stejně, jako minule, Jirkovi Paroubkovi.

29.4.2017 v 10:08 | Karma článku: 41.84 | Přečteno: 2611 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivan Bednář

Vládní orloj

Končí další ministryně „úspěšné“ Sobotkovy vlády. Sobotka odeslal v pátek demisi ministryně školství Kateřiny Valachové na Hrad prezidentu Zemanovi.

27.5.2017 v 11:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Karel Januška

Soudy zdrojem nestability

Občané by neměli rezignovat na bezmoc, která je někdy zastihne vinou naší justice. Po našich zvolených zástupcích můžeme požadovat, aby prosadili to, co je napsáno v Ústavě a Listině práv.

27.5.2017 v 8:21 | Karma článku: 5.48 | Přečteno: 127 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Reakce Egypta na páteční (26/5) útok na křesťany

Došlo k ní ještě téhož dne kolem západu slunce. Egyptské vojenské letectvo bombardovalo výcvikové tábory teroristů v oblasti města Derna ne severovýchodě Libye (viz mapu níže).

27.5.2017 v 8:05 | Karma článku: 18.31 | Přečteno: 372 | Diskuse

Bohumír Šimek

Koho budeme volit?

Místo toho, abychom zkoumali naši politickou scénu podle toho, jak moc která strana slouží svým mafiánům, dělíme stále jen naše politiky na babišovce a antibabišovce! Antibabišismus je velmi nedostatečný program!

27.5.2017 v 4:09 | Karma článku: 15.06 | Přečteno: 505 | Diskuse

Petr Houdek

Hrad vzkazuje do Vatikánu: potřebujeme váš papamobil!

Miloš Zeman si díky svému příkladnému životnímu stylu (nekuřák a notorický abstinent) a lásce ke sportu (vynikající veslař a běžkař) přivodil závažné zdravotní potíže. Má problémy se udržet na nohou. Na Hradě byla svolána porada.

26.5.2017 v 23:20 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 413 | Diskuse
Počet článků 462 Celková karma 30.97 Průměrná čtenost 1725

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.