Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

"Andrej Babiš," skutečně není profesionální politik, ani lhář a to je jeho plus

14. 02. 2017 11:11:49
V nedělních Otázkách se nejednalo o otázky, ale o útok na Andreje Babiše a to nejen ze strany Luďka Niedermayera, poslance Evropského parlamentu(v zastoupení pana Kalouska TOP 09), ale překvapivě i přímo ze strany Václava Moravce.

Andreje Babiše byl čert dlužen,

protože svým otevřeným vystupováním a kritikou předcházejících zlodějen, si získal značnou podporu od občanů a nenávist většiny poslanců ostatních politických stran. Jeho drzost, že vykonává svoji funkci zadarmo, oproti dalším poslancům, kteří se třepou na svoje přeplacené žoldy a vykouzlené náhrady se nedá přehlédnout. Jejich cílem je teď před volbami jediné, znemožnit Andreje Babiše a následně dostat Andreje Babiše z politiky.

Podepsání spolupráce Andreje Babiše s StB se nepotvrdilo.

To ovšem neznamená, že nemusel z každé zahraniční cesty předávat povinnou zprávu o tom kde a s kým se setkal i o čem jednal, kterou vyžadovalo StB od organizací a od všech pracovníků zahraničního obchodu i dalších organizací, jejichž pracovníci jezdili do zahraničí. To ovšem, skutečně není podepsaný akt spolupráce s StB a to nemám vůbec žádný důvod Andreje Babiše obhajovat, ale spíše ho kritizovat za jeho urychlenou a nekvalitní personální politiku. Proč se tento článek týká Andreje Babiše? Jen proto, že nemám rád jakékoliv podrazy a předpokládám, že Andrej Babiš bude ochoten hájit České zájmy a zájmy našich občanů, alespoň tak, jako náš president.

Andrej Babiš využil svých znalostí

a zahraničních styků k vybudování svého impéria. Můžeme mu to závidět, ale nikoliv vyčítat a to nemusel zrovna dělat, jako podnikatel, s přílišnou ohleduplností. Dneska se může na ty pro něj malé tuneláře dívat pěkně svrchu. Silná podpora Andreje Babiše ve společnosti jen potvrzuje, že Češi nejsou žádným závistivým národem, ale že jsou oprávněně naštvaní pouze na zbohatlíky, kteří tuto republiku po roce 1989 rozkradli, nebo dosud okrádají na úkor občanů.

Problém Andreje Babiše je v jeho zbytečné otevřenosti.

Místo toho, aby poslal novináře a kritiky do patřičných mezí, jako to udělal Kalousek, když se ho ptali, jak financoval svůj majetek, nechává si Andrej Babiš hrabat novináře a kritiky ve svém účetnictví, podává zbytečné informace a ještě si nechává dělat audity. Jako by nevěděl, že do jeho účetnictví nikomu nic není, že Daňové přiznání je důvěrné a pokud bylo převzato a akceptováno od kontrol bývalých Finančních úřadů, není žádný důvod cokoliv obhajovat.

Andrej Babiš nemusel vůbec obhajovat své korunové dluhopisy,

které vydaly stovky eminentů a nakupovali tisíce investorů v souladu s tehdy platným zákonem a především za účelem nedanění jejich výnosů. Zpochybnění legálnosti od europoslance Niedermayera, či Václava Moravce je nesmyslné i když se dá kdykoliv, napadnout cokoliv. Stačilo odmítnout debatu k této věci.

Pokud nyní Andrej Babiš

zákonným způsobem zajistí zdaňování jejich výnosů, mohou investoři poděkovat jeho zuřivým kritikům, TOP 09 a Václavu Moravcovi. Ochota Andreje Babiše věnovat svůj zisk z těchto dluhopisů ve výši cca 50 miliónů na dobročinné účely je velmi solidní, ale měl by s tím trochu počkat, protože neví, co si na něho, jeho protivníci, včetně Václava Moravce do voleb ještě vymyslí a kde ještě vyhrabou další použitelné informace z důvěrných složek Andreje Babiše, pokud jim sám Andrej Babiš nějaké další informace ve své otevřenosti sám nepřihodí.

Optimalizace daní v rámci platných zákonů

je běžná věc a týká se to každého podnikatele a tím to končí. Dalším průšvihem Andreje Babiše je zavedení EET, ale pokud by nebylo EET, tak by ČSSD s odbory donutily Babiše a všechny živnostníky i podnikatele k instalaci registračních pokladen a bylo by to pro živnostníky a podnikatele ještě horší a nákladnější, než EET.

Doufejme, že budoucí premiér Andrej Babiš

dokáže korigovat rostoucí náklady na nesmyslně přebujelou státní a veřejnou správu a že bude kompenzovat zavedení EET pro živnostníky a podnikatele v rámci snížení daní, nebo odvodů, či zavedením speciálních, či rozvojových bonusů pro podnikatele a živnostníky, které by pomohly rozvoji podnikání protože, jako podnikatel snad lehce pochopí, že podnikatelé a živnostníci jsou solí budoucí ekonomiky a že střední třída, tedy živnostníci a podnikatelé, mohou být hlavní pojistkou

pro krizová období odbytu velkých podniků.

Autor: Jiří Čumpelík | úterý 14.2.2017 11:11 | karma článku: 36.93 | přečteno: 1674x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Česká vláda se vymlouvá z plnění kvót EU na přijímání Muslimských migrantů

Místo toho, aby vláda spolu s vládami Polska, Maďarska a Slovenska zásadně odmítla přijímání Muslimských migrantů na základě kvót EU, hraje si každá vláda na svém písečku a snaží se ve svém vymlouvání dělat lepší, než ostatní.

12.7.2017 v 10:27 | Karma článku: 35.87 | Přečteno: 1014 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Těšili jsme se na Zaorálkův nový program ČSSD, no a on to Milan Štech už předběhl.

Teď, abychom zvažovali, zda ten nový návrh Milana Štecha, který by měl nahnat živnostníky do fabrik, je lepší, než ten, který realizovali komunisti, kterým nahnali do fabrik polovinu zbytečných státních úředníků.

17.6.2017 v 17:13 | Karma článku: 37.69 | Přečteno: 1918 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Účast Bělobrádka KDU-ČSL v bavorském Augsburgu na sjezdu Sudeťáků mluví zcela jasně.

Nejedná se o spolek nových Německých občanů toužících po přátelství a míru, ale o potomky Němců ze Sudet, kteří žijí minulostí a stále je pálí prohraná válka, Benešovy dekrety i odsun z Československé republiky.

3.6.2017 v 16:15 | Karma článku: 43.28 | Přečteno: 2773 | Diskuse

Jiří Čumpelík

NATO – se topí ve vlastní neschopnosti

Dle výsledků se jedná o alianci, která nadále není schopná bojovat proti probíhající Muslimské migraci ohrožující Evropu a to přesto, že president Trump jasně řekl, že je třeba zaměřit se na boj proti terorismu a migraci.

28.5.2017 v 19:38 | Karma článku: 35.66 | Přečteno: 909 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Dobře, že před 70 lety neexistoval internet, možná bychom naletěli Marshallovi na plán

V době, kdy začal dostávat jasnější obrysy tzv. Marshallův plán obnovy evropského hospodářství, mohlo by jeho odmítnutí Gottwaldovou vládou vyvolat na "prasíti" široce sdílený nesouhlas neuvědomělé veřejnosti.

24.7.2017 v 18:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Odpověď pedagožce ve výslužbě

Napsala kolegyně blogerka Libuše Havlíková, sama sebe představující jako učitelku v důchodu, několik vět týkajících se aktuální situace v Jeruzalémě, které vyžadují rychlou a okamžitou odpověď.

24.7.2017 v 12:50 | Karma článku: 37.08 | Přečteno: 1492 | Diskuse

Pavel Šutka

Přímá volba prezidenta očima právníka - Díl. 1 - Proč právě 50.000 podpisů?

Proč při volbě prezidenta sbíráme právě 50.000 podpisů? Je to málo? A nebo moc? A jak se výše požadovaných podpisů vyvíjela po celou dobu snahy zavést v ČR přímou volbu prezidenta?

24.7.2017 v 12:17 | Karma článku: 12.30 | Přečteno: 928 | Diskuse

Jan Dvořák

Merkelová je kotva stability. Myslel to Seehoffer upřímně? Známe odpověď

K překvapení většiny Bavorů, ale též valné části obyvatel „zbytku“ Německa, se bavorský premiér a šéf CSU Seehoffer vyslovil nadmíru příznivě o kancléřce Merkelové, ačkoli dříve se do ní strefoval, kudy chodil.

24.7.2017 v 9:24 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 624 | Diskuse

Beata Krusic

Děkuju, Ivane.........

Jsou lidi, co to tam prostě mají. Stačí málo a oni tím "málem"( v podstatě ale něčím fakt velkým) dokáží člověka obdarovat.

24.7.2017 v 9:11 | Karma článku: 8.66 | Přečteno: 343 | Diskuse
Počet článků 466 Celková karma 38.12 Průměrná čtenost 1726

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.