Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

"Andrej Babiš," skutečně není profesionální politik, ani lhář a to je jeho plus

14. 02. 2017 11:11:49
V nedělních Otázkách se nejednalo o otázky, ale o útok na Andreje Babiše a to nejen ze strany Luďka Niedermayera, poslance Evropského parlamentu(v zastoupení pana Kalouska TOP 09), ale překvapivě i přímo ze strany Václava Moravce.

Andreje Babiše byl čert dlužen,

protože svým otevřeným vystupováním a kritikou předcházejících zlodějen, si získal značnou podporu od občanů a nenávist většiny poslanců ostatních politických stran. Jeho drzost, že vykonává svoji funkci zadarmo, oproti dalším poslancům, kteří se třepou na svoje přeplacené žoldy a vykouzlené náhrady se nedá přehlédnout. Jejich cílem je teď před volbami jediné, znemožnit Andreje Babiše a následně dostat Andreje Babiše z politiky.

Podepsání spolupráce Andreje Babiše s StB se nepotvrdilo.

To ovšem neznamená, že nemusel z každé zahraniční cesty předávat povinnou zprávu o tom kde a s kým se setkal i o čem jednal, kterou vyžadovalo StB od organizací a od všech pracovníků zahraničního obchodu i dalších organizací, jejichž pracovníci jezdili do zahraničí. To ovšem, skutečně není podepsaný akt spolupráce s StB a to nemám vůbec žádný důvod Andreje Babiše obhajovat, ale spíše ho kritizovat za jeho urychlenou a nekvalitní personální politiku. Proč se tento článek týká Andreje Babiše? Jen proto, že nemám rád jakékoliv podrazy a předpokládám, že Andrej Babiš bude ochoten hájit České zájmy a zájmy našich občanů, alespoň tak, jako náš president.

Andrej Babiš využil svých znalostí

a zahraničních styků k vybudování svého impéria. Můžeme mu to závidět, ale nikoliv vyčítat a to nemusel zrovna dělat, jako podnikatel, s přílišnou ohleduplností. Dneska se může na ty pro něj malé tuneláře dívat pěkně svrchu. Silná podpora Andreje Babiše ve společnosti jen potvrzuje, že Češi nejsou žádným závistivým národem, ale že jsou oprávněně naštvaní pouze na zbohatlíky, kteří tuto republiku po roce 1989 rozkradli, nebo dosud okrádají na úkor občanů.

Problém Andreje Babiše je v jeho zbytečné otevřenosti.

Místo toho, aby poslal novináře a kritiky do patřičných mezí, jako to udělal Kalousek, když se ho ptali, jak financoval svůj majetek, nechává si Andrej Babiš hrabat novináře a kritiky ve svém účetnictví, podává zbytečné informace a ještě si nechává dělat audity. Jako by nevěděl, že do jeho účetnictví nikomu nic není, že Daňové přiznání je důvěrné a pokud bylo převzato a akceptováno od kontrol bývalých Finančních úřadů, není žádný důvod cokoliv obhajovat.

Andrej Babiš nemusel vůbec obhajovat své korunové dluhopisy,

které vydaly stovky eminentů a nakupovali tisíce investorů v souladu s tehdy platným zákonem a především za účelem nedanění jejich výnosů. Zpochybnění legálnosti od europoslance Niedermayera, či Václava Moravce je nesmyslné i když se dá kdykoliv, napadnout cokoliv. Stačilo odmítnout debatu k této věci.

Pokud nyní Andrej Babiš

zákonným způsobem zajistí zdaňování jejich výnosů, mohou investoři poděkovat jeho zuřivým kritikům, TOP 09 a Václavu Moravcovi. Ochota Andreje Babiše věnovat svůj zisk z těchto dluhopisů ve výši cca 50 miliónů na dobročinné účely je velmi solidní, ale měl by s tím trochu počkat, protože neví, co si na něho, jeho protivníci, včetně Václava Moravce do voleb ještě vymyslí a kde ještě vyhrabou další použitelné informace z důvěrných složek Andreje Babiše, pokud jim sám Andrej Babiš nějaké další informace ve své otevřenosti sám nepřihodí.

Optimalizace daní v rámci platných zákonů

je běžná věc a týká se to každého podnikatele a tím to končí. Dalším průšvihem Andreje Babiše je zavedení EET, ale pokud by nebylo EET, tak by ČSSD s odbory donutily Babiše a všechny živnostníky i podnikatele k instalaci registračních pokladen a bylo by to pro živnostníky a podnikatele ještě horší a nákladnější, než EET.

Doufejme, že budoucí premiér Andrej Babiš

dokáže korigovat rostoucí náklady na nesmyslně přebujelou státní a veřejnou správu a že bude kompenzovat zavedení EET pro živnostníky a podnikatele v rámci snížení daní, nebo odvodů, či zavedením speciálních, či rozvojových bonusů pro podnikatele a živnostníky, které by pomohly rozvoji podnikání protože, jako podnikatel snad lehce pochopí, že podnikatelé a živnostníci jsou solí budoucí ekonomiky a že střední třída, tedy živnostníci a podnikatelé, mohou být hlavní pojistkou

pro krizová období odbytu velkých podniků.

Autor: Jiří Čumpelík | úterý 14.2.2017 11:11 | karma článku: 36.56 | přečteno: 1659x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Budou s námi občany politici nadále manipulovat, jak s bezmocným stádem?

27 Senátorů zaslalo ČTK prohlášení, že jsou ochotni podat s 3/5 podporou Senátorů na presidenta ČR Miloše Zemana žalobu k Ústavnímu soudu s tím, že Ústavní soud může presidenta zbavit funkce za znevažování ústavy.

6.5.2017 v 19:24 | Karma článku: 47.58 | Přečteno: 11669 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Slíbená demise, odvolání Andreje Babiše a nakonec bude zase demise?

President ČR Miloš Zeman se už na Pražském hradě vyřádil a premiér Bohuslav Sobotka splnil účel demise i bez demise a přitáhl k politice zájem většiny občanů, ale výsledkem je jenom pochybnost o úrovni demokracie u nás.

5.5.2017 v 14:06 | Karma článku: 34.44 | Přečteno: 1122 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Důvody rozhodnutí Bohuslava Sobotky k Demisi vlády a možné stíhání Andreje Babiše

Demise vlády nemůže být neuváženým rozhodnutím a Bohuslav Sobotka zcela jistě velmi dobře zvážil z jakých důvodů toto rozhodnutí učinil. Zcela jistě nechce být před volbami spojován s odvoláním, či stíháním Andreje Babiše.

2.5.2017 v 23:53 | Karma článku: 22.25 | Přečteno: 1504 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Andrej Babiš končit nebude, končit bude spíše Bohuslav Sobotka

Stratégové z Lidového domu, sídla ČSSD, naordinovali Bohuslavu Sobotkovi osvědčenou cestu k jeho vlastní rezignaci, stejně, jako minule, Jirkovi Paroubkovi.

29.4.2017 v 10:08 | Karma článku: 41.84 | Přečteno: 2611 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivan Bednář

Vládní orloj

Končí další ministryně „úspěšné“ Sobotkovy vlády. Sobotka odeslal v pátek demisi ministryně školství Kateřiny Valachové na Hrad prezidentu Zemanovi.

27.5.2017 v 11:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Karel Januška

Soudy zdrojem nestability

Občané by neměli rezignovat na bezmoc, která je někdy zastihne vinou naší justice. Po našich zvolených zástupcích můžeme požadovat, aby prosadili to, co je napsáno v Ústavě a Listině práv.

27.5.2017 v 8:21 | Karma článku: 5.48 | Přečteno: 127 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Reakce Egypta na páteční (26/5) útok na křesťany

Došlo k ní ještě téhož dne kolem západu slunce. Egyptské vojenské letectvo bombardovalo výcvikové tábory teroristů v oblasti města Derna ne severovýchodě Libye (viz mapu níže).

27.5.2017 v 8:05 | Karma článku: 18.31 | Přečteno: 372 | Diskuse

Bohumír Šimek

Koho budeme volit?

Místo toho, abychom zkoumali naši politickou scénu podle toho, jak moc která strana slouží svým mafiánům, dělíme stále jen naše politiky na babišovce a antibabišovce! Antibabišismus je velmi nedostatečný program!

27.5.2017 v 4:09 | Karma článku: 15.06 | Přečteno: 505 | Diskuse

Petr Houdek

Hrad vzkazuje do Vatikánu: potřebujeme váš papamobil!

Miloš Zeman si díky svému příkladnému životnímu stylu (nekuřák a notorický abstinent) a lásce ke sportu (vynikající veslař a běžkař) přivodil závažné zdravotní potíže. Má problémy se udržet na nohou. Na Hradě byla svolána porada.

26.5.2017 v 23:20 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 413 | Diskuse
Počet článků 462 Celková karma 30.97 Průměrná čtenost 1725

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.