Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Andrejko Babiš, stát, jako firma a ekonomický tygr Evropy

17. 04. 2017 11:15:29
Zkuste si z ořezaných větví postavit Čapí hnízdo na zahradě. Povedlo se, průměr cca 6 m a výška cca 3 m. Na vchod, ani na východ nezbyly síly. Bez Evropských dotací to nemá tu potřebnou šťávu.

Klaus toho tygra pohřbil hodně brzo.

Stavět tygra na tom, že všechno rozprodám a rozdám, opravdu nejde. Peníze zmizely a z tygra se stal chcípáček, blížící se rozvojové zemi. Několik schopných podnikatelů to nezachrání. Zisky jdou do Němec a Němci si rochní v blahobytu. Čím víc zemí bude v EU, tím víc zisků bude plynout do Němec z privatizovaných a zakoupených rentabilních podniků i z německých nadnárodních obchodních řetězců.

Andrejko se naštval.

Šikovný a chytrý podnikatel, který uměl využit možnosti, si vybudoval prosperující holding. Dívat se na to, jak to ti naši politici patlají a vedou ten stát od deseti k pěti, už nevydržel. Dokázal udělat Božský zázrak i bez církve a požehnání. Z deficitního rozpočtu, udělal přebytkový rozpočet a to ještě dělal pokladníka pro rozhazovačné partnery ČSSD a KDU-ČSL, kteří si ještě stále myslí, že ten stát a jejich kapsy, živí státní a veřejný sektor.

Proč neřídit stát, jako firmu,

když to funguje. Dokázali to i komunisté. Komunistický státní kapitalismus, byla v podstatě holdingová firma, která vyráběla vše potřebné, rozvíjela infrastrukturu, rozdělovala zisky a zaměstnávala všechny lidi. Komunistický holding měl, ale své problémy. Zbytečná totalitní politická buzerace, neustále rostoucí politická, státní a veřejná byrokracie, zaostávání, neexistující podpora drobného podnikání, nedostatek lidí ochotných fyzicky pracovat, hloupá ztráta východních trhů a nakonec podstatná stará zátěž revolučních zločinů z 50 - let.

Andrejko není hloupý,

nikoho popravovat nebude a revoluci nepotřebuje. Už teď má přehled, kde se ty penízky tvoří, točí a kudy cestují. Nepotřebuje potlačovat nižší a střední podnikatelský stav, ale naopak ho využívat pro rozvoj podnikání a aktivity lidí. Potřebuje držet pod palcem velké firmy a velké peníze. Potřebuje rozhodným způsobem aktivovat reprodukční schopnost společnosti, aby rostla mladá generace a bylo dost pracovníků. To bude stát hodně změn a spoustu peněz. Potřebuje zásadně korigovat státní a veřejnou správu. Pokud nebude dělat hloupé chyby, jako komunistický holding, má se svým řízením státu, jako firmy, v pozici premiéra naději na úspěch. Jenže nikdo nechce starý komunistický režim a proto to řízení státu, jako firmy, musí mít také demokratická pravidla.

Andrejko si,

musí uvědomit, že lidi nejsou hlupáci. Ty demokratická pravidla v současné době zahrnují především závazné referendum občanů, aby občané ve věcech, v kterých chtějí ,mohli rozhodnout pomocí závazného obecného referenda a odmítnutí Muslimských migrantů, které tady zřetelně naprostá většina občanů z podstatných důvodů nechce.

Nejsme Němci,

kteří už mají silnou Muslimskou komunitu a tedy jiné vazby s Tureckem. Český národ je mnohem menší a jeho podstatným zájmem je udržení, historických vazeb, národního vědomí, vlastní kultury, české mentality a především zajištění další národní a státní existence, která je již dnes v podstatě stále více omezována a ohrožena i ze strany EU.

Politické strany,

které se nezavážou akceptovat tato demokratická pravidla, nemají v současné situaci právo cpát se do čela Českého národa. Tady nelze přehlédnout závažnou skutečnost, že slíbený zákon o obecném referendu občanů, uvedený v koaliční smlouvě, politické strany ANO, ČSSD a KDU-ČSL, odmítly realizovat a to je podstatný důvod, proč tyto politické strany nevolit,

pokud nezmění svoje pohrdání názory občanů, tedy jejich pohrdání Českým národem.

Autor: Jiří Čumpelík | pondělí 17.4.2017 11:15 | karma článku: 20.04 | přečteno: 813x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Revoluce mladých

Žáci vyšších ročníků základních škol, učni, studenti středních škol, vysokoškoláci, prokažte, že nejste žádné děti, že máte vlastní rozum i vlastní názory a že dokážete najít cestu ku prospěchu vás i našeho Českého národa.

10.9.2017 v 11:07 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 522 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Přes čtvrt století nepořádků a zlodějen, v řádu tisíců miliard v Česku

O vydání poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka poslanci konkurenčních volebních stran v poslanecké sněmovně nebylo pochyb a tak mnohem důležitější bylo registrovat, co vše prozradí poslanci v rámci diskuze.

7.9.2017 v 11:13 | Karma článku: 37.54 | Přečteno: 1431 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Angela Merkelová exceluje s křesťanskodemokratickým konceptem

Není sice zcela jasné, zda EU zastupují oficiální představitelé, nebo zda EU zastupuje Emmanuel Macron z Francie s podporou Donalda Trumpa, či v oblasti Ukrajiny a Muslimských migrantů, dobrá víla z Německa, Angela Merkelová.

14.8.2017 v 10:18 | Karma článku: 30.99 | Přečteno: 677 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Visegrádská čtyřka se stává nepříjemným fenoménem v Evropské unii

Evropská komise dělá vše pro to, aby V 4 rozložila a vynutila si poslušnost států V 4 na rozhodnutích Bruselu, kde politicky rozhodují staré země EU, především Německo, Francie a Itálie.

27.7.2017 v 10:24 | Karma článku: 44.61 | Přečteno: 3334 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Zvýšení penzí, záruka volebního úspěchu

Ministryně Marksová nespoléhá na služby externích agentur a klíčové průzkumy provádí úřad vlastními silami. Někdy tak činí v utajení i samotná ministryně. Tak tomu bylo i dnes.

19.9.2017 v 22:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 | Diskuse

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 3.89 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 5.06 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 35.35 | Přečteno: 906 | Diskuse

Jan Ziegler

Okamurovský populismus, to jsou tzv. novomanželské půjčky

Rodiny by podle plánů Strany přímé demokracie Tomia Okamura měly dostávat 300 tisíc korun novomanželské bezúročné půjčky. Při narození třetího dítěte by je už nemusely vracet. To je zločinné mrhání peněz..

19.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 542 | Diskuse
Počet článků 470 Celková karma 32.93 Průměrná čtenost 1725

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 



Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.