Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slíbená demise, odvolání Andreje Babiše a nakonec bude zase demise?

5. 05. 2017 14:06:03
President ČR Miloš Zeman se už na Pražském hradě vyřádil a premiér Bohuslav Sobotka splnil účel demise i bez demise a přitáhl k politice zájem většiny občanů, ale výsledkem je jenom pochybnost o úrovni demokracie u nás.

Všem už je jasné,

že místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš nebyl svatý podnikatel a že si dovolil využívat platné zákony k tomu, aby si, jako podnikatel vydělal, co nejvíc, což činí v mezích zákona obvykle každý podnikatel. Nejhorší ovšem je, že nyní, jako úspěšný politik, se Andrej Babiš naučil využívat politiku i její skryté pozadí, k urážkám a fintám stejně, jako činí jiní dlouho etablovaní politici, včetně politiků ČSSD.

Demise by stejně nic nezměnila.

President Miloš Zeman zřetelně nehodlá míchat neprokázané daňové prohřešky Andreje Babiše do politické roviny a bylo by mu zcela jedno, jestli obdrží demisi premiéra Bohuslava Sobotky, či demisi celé vlády. Zkrátka by jmenoval novým premiérem jen toho, který do blížících se voleb by ve vládě nedělal žádnou změnu a ponechal Andreje Babiše ve funkci ministra financí. President je pravděpodobně přesvědčen, že Andrej Babiš je v současné době jediný schopný ministr k sestavení přijatelného rozpočtu na příští rok.

Tu trapnou chvilku na Pražském hradě

si premiér Bohuslav Sobotka zasloužil, protože pokud se chtěl radit se s presidentem Milošem Zemanem, měl to učinit před oznámením o demisi, nikoliv opačně. Napřed oznámení o podání demise, pak prohlášení, že předá demisi do pátku na Pražský hrad a pak žádná demise, pouze porada s presidentem a k tomu prohlášení, že premiér podá demisi písemně v květnu. Na tak vážnou věc si musel president přednostně udělat čas a připravit se k převzetí demise i když se nakonec žádná demise nebyla.

Dnešní „předpokládané,“ rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky,

že demise nebude s tím, že dnes zaslal presidentovi Miloši Zemanovi písemný návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše toho mnoho nezmění. Presidentovi se nelíbí, že návrh na odvolání Andreje Babiše obsahuje datum, ke kterému má odvolání president učinit, což dle presidenta anuluje zaslaný návrh na odvolání, neboť premiér nemůže presidentovi nařizovat datum, ke kterému datu tak musí učinit. Mimo to president bude jistě chtít vědět, kdo ministra financí v jeho funkci nahradí, aby byla zajištěna plná funkčnost ministerstva financí, zejména v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok. Není pochyb, že funkci ministra financí bude chtít dočasně zastávat přímo premiér Bohuslav Sobotka, ale situace nyní hraničí s bojkotem činnosti vlády ze strany ministrů ANO s ohledem na znění Koaliční smlouvy, což může znamenat destabilizaci činnosti celé vlády a zpětný návrat k tomu, že premiérovi vlády nezbude, než znovu předložit demisi vlády do rukou presidenta Miloše Zemana.

V současnosti se nedá věřit Bohuslavu Sobotkovi,

ani Andreji Babiši a vůbec ne, obhájci Církevních restitucí Pavlu Bělobrádkovi. Lžou nám pravděpodobně všichni. Žádné kvóty pro Muslimské migranty a přitom vláda financuje neziskové a další organizace, včetně organizace „Člověk v tísni,“ které se starají o přijímání Muslimských migrantů, což potvrzují internetové stránky emigratetoczechrepublic.wordpress.com, které k nám zvou Muslimské migranty a obsahují i kontakty na organizace, které se o Muslimské migranty starají, včetně mapy s Mešitami a Muslimskými modlitebnami v ČR. O tom, že ČSSD a KDU-ČSL se v podstatě řídí dle partnerských politických stran v Německu, není pochyb. Zájmy a demokratická práva našich občanů jdou stranou.

Slibovaný a neschválený zákon o závazném Obecném referendu občanů,

podporovaný presidentem republiky ČR Milošem Zemanem jen dosvědčuje, že se politici bojí svých vlastních občanů a drze pohrdají základními demokratickými principy požadovanými našimi občany v roce 1968 a v roce 1989. Dokonce se odvažují i zpochybňovat přímou volbu našeho presidenta občany, kterou si naši občané vynutili. I když se jedná o určité zvýšení nejistoty dalšího politického vývoje v České republice, tak nakonec bude v příštích volbách lepší, když občané budou přednostně volit politické strany a hnutí, které trvale prosazují zákon o závazném Obecném referendu občanů,

aby v České republice mohli dle potřeby skutečně rozhodovat sami občané.

Autor: Jiří Čumpelík | pátek 5.5.2017 14:06 | karma článku: 35.27 | přečteno: 1159x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Česká vláda se vymlouvá z plnění kvót EU na přijímání Muslimských migrantů

Místo toho, aby vláda spolu s vládami Polska, Maďarska a Slovenska zásadně odmítla přijímání Muslimských migrantů na základě kvót EU, hraje si každá vláda na svém písečku a snaží se ve svém vymlouvání dělat lepší, než ostatní.

12.7.2017 v 10:27 | Karma článku: 35.87 | Přečteno: 1014 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Těšili jsme se na Zaorálkův nový program ČSSD, no a on to Milan Štech už předběhl.

Teď, abychom zvažovali, zda ten nový návrh Milana Štecha, který by měl nahnat živnostníky do fabrik, je lepší, než ten, který realizovali komunisti, kterým nahnali do fabrik polovinu zbytečných státních úředníků.

17.6.2017 v 17:13 | Karma článku: 37.69 | Přečteno: 1918 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Účast Bělobrádka KDU-ČSL v bavorském Augsburgu na sjezdu Sudeťáků mluví zcela jasně.

Nejedná se o spolek nových Německých občanů toužících po přátelství a míru, ale o potomky Němců ze Sudet, kteří žijí minulostí a stále je pálí prohraná válka, Benešovy dekrety i odsun z Československé republiky.

3.6.2017 v 16:15 | Karma článku: 43.28 | Přečteno: 2773 | Diskuse

Jiří Čumpelík

NATO – se topí ve vlastní neschopnosti

Dle výsledků se jedná o alianci, která nadále není schopná bojovat proti probíhající Muslimské migraci ohrožující Evropu a to přesto, že president Trump jasně řekl, že je třeba zaměřit se na boj proti terorismu a migraci.

28.5.2017 v 19:38 | Karma článku: 35.66 | Přečteno: 909 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Dobře, že před 70 lety neexistoval internet, možná bychom naletěli Marshallovi na plán

V době, kdy začal dostávat jasnější obrysy tzv. Marshallův plán obnovy evropského hospodářství, mohlo by jeho odmítnutí Gottwaldovou vládou vyvolat na "prasíti" široce sdílený nesouhlas neuvědomělé veřejnosti.

24.7.2017 v 18:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Odpověď pedagožce ve výslužbě

Napsala kolegyně blogerka Libuše Havlíková, sama sebe představující jako učitelku v důchodu, několik vět týkajících se aktuální situace v Jeruzalémě, které vyžadují rychlou a okamžitou odpověď.

24.7.2017 v 12:50 | Karma článku: 37.08 | Přečteno: 1492 | Diskuse

Pavel Šutka

Přímá volba prezidenta očima právníka - Díl. 1 - Proč právě 50.000 podpisů?

Proč při volbě prezidenta sbíráme právě 50.000 podpisů? Je to málo? A nebo moc? A jak se výše požadovaných podpisů vyvíjela po celou dobu snahy zavést v ČR přímou volbu prezidenta?

24.7.2017 v 12:17 | Karma článku: 12.30 | Přečteno: 928 | Diskuse

Jan Dvořák

Merkelová je kotva stability. Myslel to Seehoffer upřímně? Známe odpověď

K překvapení většiny Bavorů, ale též valné části obyvatel „zbytku“ Německa, se bavorský premiér a šéf CSU Seehoffer vyslovil nadmíru příznivě o kancléřce Merkelové, ačkoli dříve se do ní strefoval, kudy chodil.

24.7.2017 v 9:24 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 624 | Diskuse

Beata Krusic

Děkuju, Ivane.........

Jsou lidi, co to tam prostě mají. Stačí málo a oni tím "málem"( v podstatě ale něčím fakt velkým) dokáží člověka obdarovat.

24.7.2017 v 9:11 | Karma článku: 8.66 | Přečteno: 343 | Diskuse
Počet článků 466 Celková karma 38.12 Průměrná čtenost 1726

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.