Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slíbená demise, odvolání Andreje Babiše a nakonec bude zase demise?

5. 05. 2017 14:06:03
President ČR Miloš Zeman se už na Pražském hradě vyřádil a premiér Bohuslav Sobotka splnil účel demise i bez demise a přitáhl k politice zájem většiny občanů, ale výsledkem je jenom pochybnost o úrovni demokracie u nás.

Všem už je jasné,

že místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš nebyl svatý podnikatel a že si dovolil využívat platné zákony k tomu, aby si, jako podnikatel vydělal, co nejvíc, což činí v mezích zákona obvykle každý podnikatel. Nejhorší ovšem je, že nyní, jako úspěšný politik, se Andrej Babiš naučil využívat politiku i její skryté pozadí, k urážkám a fintám stejně, jako činí jiní dlouho etablovaní politici, včetně politiků ČSSD.

Demise by stejně nic nezměnila.

President Miloš Zeman zřetelně nehodlá míchat neprokázané daňové prohřešky Andreje Babiše do politické roviny a bylo by mu zcela jedno, jestli obdrží demisi premiéra Bohuslava Sobotky, či demisi celé vlády. Zkrátka by jmenoval novým premiérem jen toho, který do blížících se voleb by ve vládě nedělal žádnou změnu a ponechal Andreje Babiše ve funkci ministra financí. President je pravděpodobně přesvědčen, že Andrej Babiš je v současné době jediný schopný ministr k sestavení přijatelného rozpočtu na příští rok.

Tu trapnou chvilku na Pražském hradě

si premiér Bohuslav Sobotka zasloužil, protože pokud se chtěl radit se s presidentem Milošem Zemanem, měl to učinit před oznámením o demisi, nikoliv opačně. Napřed oznámení o podání demise, pak prohlášení, že předá demisi do pátku na Pražský hrad a pak žádná demise, pouze porada s presidentem a k tomu prohlášení, že premiér podá demisi písemně v květnu. Na tak vážnou věc si musel president přednostně udělat čas a připravit se k převzetí demise i když se nakonec žádná demise nebyla.

Dnešní „předpokládané,“ rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky,

že demise nebude s tím, že dnes zaslal presidentovi Miloši Zemanovi písemný návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše toho mnoho nezmění. Presidentovi se nelíbí, že návrh na odvolání Andreje Babiše obsahuje datum, ke kterému má odvolání president učinit, což dle presidenta anuluje zaslaný návrh na odvolání, neboť premiér nemůže presidentovi nařizovat datum, ke kterému datu tak musí učinit. Mimo to president bude jistě chtít vědět, kdo ministra financí v jeho funkci nahradí, aby byla zajištěna plná funkčnost ministerstva financí, zejména v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok. Není pochyb, že funkci ministra financí bude chtít dočasně zastávat přímo premiér Bohuslav Sobotka, ale situace nyní hraničí s bojkotem činnosti vlády ze strany ministrů ANO s ohledem na znění Koaliční smlouvy, což může znamenat destabilizaci činnosti celé vlády a zpětný návrat k tomu, že premiérovi vlády nezbude, než znovu předložit demisi vlády do rukou presidenta Miloše Zemana.

V současnosti se nedá věřit Bohuslavu Sobotkovi,

ani Andreji Babiši a vůbec ne, obhájci Církevních restitucí Pavlu Bělobrádkovi. Lžou nám pravděpodobně všichni. Žádné kvóty pro Muslimské migranty a přitom vláda financuje neziskové a další organizace, včetně organizace „Člověk v tísni,“ které se starají o přijímání Muslimských migrantů, což potvrzují internetové stránky emigratetoczechrepublic.wordpress.com, které k nám zvou Muslimské migranty a obsahují i kontakty na organizace, které se o Muslimské migranty starají, včetně mapy s Mešitami a Muslimskými modlitebnami v ČR. O tom, že ČSSD a KDU-ČSL se v podstatě řídí dle partnerských politických stran v Německu, není pochyb. Zájmy a demokratická práva našich občanů jdou stranou.

Slibovaný a neschválený zákon o závazném Obecném referendu občanů,

podporovaný presidentem republiky ČR Milošem Zemanem jen dosvědčuje, že se politici bojí svých vlastních občanů a drze pohrdají základními demokratickými principy požadovanými našimi občany v roce 1968 a v roce 1989. Dokonce se odvažují i zpochybňovat přímou volbu našeho presidenta občany, kterou si naši občané vynutili. I když se jedná o určité zvýšení nejistoty dalšího politického vývoje v České republice, tak nakonec bude v příštích volbách lepší, když občané budou přednostně volit politické strany a hnutí, které trvale prosazují zákon o závazném Obecném referendu občanů,

aby v České republice mohli dle potřeby skutečně rozhodovat sami občané.

Autor: Jiří Čumpelík | pátek 5.5.2017 14:06 | karma článku: 34.44 | přečteno: 1122x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Budou s námi občany politici nadále manipulovat, jak s bezmocným stádem?

27 Senátorů zaslalo ČTK prohlášení, že jsou ochotni podat s 3/5 podporou Senátorů na presidenta ČR Miloše Zemana žalobu k Ústavnímu soudu s tím, že Ústavní soud může presidenta zbavit funkce za znevažování ústavy.

6.5.2017 v 19:24 | Karma článku: 47.58 | Přečteno: 11669 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Důvody rozhodnutí Bohuslava Sobotky k Demisi vlády a možné stíhání Andreje Babiše

Demise vlády nemůže být neuváženým rozhodnutím a Bohuslav Sobotka zcela jistě velmi dobře zvážil z jakých důvodů toto rozhodnutí učinil. Zcela jistě nechce být před volbami spojován s odvoláním, či stíháním Andreje Babiše.

2.5.2017 v 23:53 | Karma článku: 22.25 | Přečteno: 1504 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Andrej Babiš končit nebude, končit bude spíše Bohuslav Sobotka

Stratégové z Lidového domu, sídla ČSSD, naordinovali Bohuslavu Sobotkovi osvědčenou cestu k jeho vlastní rezignaci, stejně, jako minule, Jirkovi Paroubkovi.

29.4.2017 v 10:08 | Karma článku: 41.84 | Přečteno: 2611 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivan Bednář

Vládní orloj

Končí další ministryně „úspěšné“ Sobotkovy vlády. Sobotka odeslal v pátek demisi ministryně školství Kateřiny Valachové na Hrad prezidentu Zemanovi.

27.5.2017 v 11:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Karel Januška

Soudy zdrojem nestability

Občané by neměli rezignovat na bezmoc, která je někdy zastihne vinou naší justice. Po našich zvolených zástupcích můžeme požadovat, aby prosadili to, co je napsáno v Ústavě a Listině práv.

27.5.2017 v 8:21 | Karma článku: 5.48 | Přečteno: 124 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Reakce Egypta na páteční (26/5) útok na křesťany

Došlo k ní ještě téhož dne kolem západu slunce. Egyptské vojenské letectvo bombardovalo výcvikové tábory teroristů v oblasti města Derna ne severovýchodě Libye (viz mapu níže).

27.5.2017 v 8:05 | Karma článku: 18.31 | Přečteno: 365 | Diskuse

Bohumír Šimek

Koho budeme volit?

Místo toho, abychom zkoumali naši politickou scénu podle toho, jak moc která strana slouží svým mafiánům, dělíme stále jen naše politiky na babišovce a antibabišovce! Antibabišismus je velmi nedostatečný program!

27.5.2017 v 4:09 | Karma článku: 15.06 | Přečteno: 503 | Diskuse

Petr Houdek

Hrad vzkazuje do Vatikánu: potřebujeme váš papamobil!

Miloš Zeman si díky svému příkladnému životnímu stylu (nekuřák a notorický abstinent) a lásce ke sportu (vynikající veslař a běžkař) přivodil závažné zdravotní potíže. Má problémy se udržet na nohou. Na Hradě byla svolána porada.

26.5.2017 v 23:20 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 413 | Diskuse
Počet článků 462 Celková karma 30.97 Průměrná čtenost 1725

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.