Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Visegrádská čtyřka se stává nepříjemným fenoménem v Evropské unii

27. 07. 2017 10:24:22
Evropská komise dělá vše pro to, aby V 4 rozložila a vynutila si poslušnost států V 4 na rozhodnutích Bruselu, kde politicky rozhodují staré země EU, především Německo, Francie a Itálie.

Výhrady Evropské komise k Maďarsku

jsou zaměřeny především na zákon o vysokých školách, na návrh zákona o zahraničním financování nevládních organizací, na azylový zákon, či na omezení kontrolních práv opozice.

Výhrady Evropské komise k Polsku

jsou zaměřeny především na zkoumání ohrožení právního stavu, na změny v mediální oblasti a zákony týkající se moci soudní, zejména ústavního soudu.

Zároveň Evropská komise

posunula do další fáze společné konání proti Polsku, Česku a Maďarsku pro neplnění migračních kvót. Není bez zajímavosti, že se řízení EK netýká Slovenska. Snaha o postavení Slovenska mimo společný postoj V 4 je zcela zřetelná a je jen na Slovensku, zda tyto snahy ze strany EU i EK, bude akceptovat ve svůj prospěch a v neprospěch soudržnosti států V 4.

Pokud si EU a její EK představuje,

že pod hrozbou různých sankcí, či zbavení hlasovacích práv, donutí jednotlivé státy V 4 k odchodu z V4, či si vynutí rozpad V4, tak to nevypadá na velký úspěch. Podobným stylem spíše posílí spolupráci v rámci státu V4 a vzájemnou podporu států V4 při jednání s EK, či v Radě států EU.

Je nezbytné,

aby státy V 4 se shodly a požadovaly úpravu smluvních dokumentů EU tak, aby EU a EK nemohla zasahovat do vnitřních záležitostí jednotlivých států a aby rozhodnutí EK bylo pouze doporučující, tedy nezávazné pro státy, které s rozhodnutím EU, či EK nesouhlasí. Ani jednotlivé státy USA nemusí akceptovat veškeré federální zákony a o totalitu Bruselu v rámci EU jistě nikdo nestojí. Skutečností je, že jsme vstupovali do jiné EU, než je EU po přijetí Lisabonské smlouvy. Nelze ani přehlédnout, že ze strany EU nebyla splněna podmínka stanovená presidentem Václavem Klausem, vázaná na podpis Lisabonské smlouvy.

Moc soudní

nemůže být nadřazená moci zákonodárné, ani moci výkonné. Představa, že ve státě bude rozhodovat místo vlády a parlamentu, nejvyšší soud, ústavní soud, či soudní rada, ustavená ze jmenovaných soudců je nesmyslná. Žádná z uvedených mocí není nadřazena jiné. Moc ve státě patří lidu a lidem voleným zástupcům. Z tohoto hlediska lze považovat Polský postup za akceptovatelný v rámci demokratických principů.

Nikdo nás nemá právo nutit,

abychom přijímali Muslimské migranty a přenášeli si do naší země bezpečnostní a multikulturní problémy, které si na svém území způsobily země, jako Německo, Francie, či některé další státy EU, se kterými si nyní sami neumí poradit. Rizika plynoucí z Muslimské migrace jsou pro nás mnohem větší, zejména s ohledem na náš slabý reprodukční výhled. Nyní je zásadní udržet jednotu a vzájemnou podporu v rámci států V 4. Nejvhodnější by bylo hledat přijatelné řešení v rámci jednání zástupců EU a EK se státy V 4 s tím, že se budou respektovány základní zájmy států V 4 a zajištěno aktivní vracení migrantů do zemí jejich původu.

Nezbývá,

než znovu společně odmítnout nařízené přijímání Muslimských migrantů a především požadovat na Evropské unii změnu smluvních podmínek EU tak, aby Evropská komise neměla právo vnucovat jednotlivým státům rozhodnutí EU

pod strašákem unijních sankcí.

Autor: Jiří Čumpelík | čtvrtek 27.7.2017 10:24 | karma článku: 44.60 | přečteno: 3308x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Angela Merkelová exceluje s křesťanskodemokratickým konceptem

Není sice zcela jasné, zda EU zastupují oficiální představitelé, nebo zda EU zastupuje Emmanuel Macron z Francie s podporou Donalda Trumpa, či v oblasti Ukrajiny a Muslimských migrantů, dobrá víla z Německa, Angela Merkelová.

14.8.2017 v 10:18 | Karma článku: 30.66 | Přečteno: 651 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Česká vláda se vymlouvá z plnění kvót EU na přijímání Muslimských migrantů

Místo toho, aby vláda spolu s vládami Polska, Maďarska a Slovenska zásadně odmítla přijímání Muslimských migrantů na základě kvót EU, hraje si každá vláda na svém písečku a snaží se ve svém vymlouvání dělat lepší, než ostatní.

12.7.2017 v 10:27 | Karma článku: 36.10 | Přečteno: 1058 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Těšili jsme se na Zaorálkův nový program ČSSD, no a on to Milan Štech už předběhl.

Teď, abychom zvažovali, zda ten nový návrh Milana Štecha, který by měl nahnat živnostníky do fabrik, je lepší, než ten, který realizovali komunisti, kterým nahnali do fabrik polovinu zbytečných státních úředníků.

17.6.2017 v 17:13 | Karma článku: 37.76 | Přečteno: 1939 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marek Šnobr

Sever a Jih

Docela nechápavě a s nepokojem sleduji to, co se nyní děje v USA, konkrétně ve státech bývalé jižanské Konfederace. Nejsem profesionální historik, jsem laik, který se zajímá nejen o americké dějiny.

16.8.2017 v 23:10 | Karma článku: 13.34 | Přečteno: 192 | Diskuse

Beata Krusic

Ultralevicová štěkna

Tak jsem si zas dnes přečetla, kdo že to vlastně jako jsem. Díky výroku jednoho prííííma pána- ( viz nadpis blogu) jsem se dnes znovu zamyslela, jak to s tou levicí v sobě opravdu mám.

16.8.2017 v 21:35 | Karma článku: 9.81 | Přečteno: 610 | Diskuse

Zdenek Horner

Ospravedlňují zločiny jedněch zločiny jiných?

Kritika levicového teroru je zcela oprávněná. Je dobrým indikátorem svobody, že se dnes mohou publikovat konkrétní kauzy a tajné provokativní akce komunistické totality.

16.8.2017 v 18:17 | Karma článku: 10.02 | Přečteno: 491 | Diskuse

Kristýna Světlíková

Pojďme, pojďme jako jeden tým, jedna země

Zdravím. Jsem tu, na blogu zpět po pár letech u psaní po několika měsíční odmlce. Tento (ne)článek bude opět, jak jinak, než o politice...

16.8.2017 v 16:48 | Karma článku: 9.98 | Přečteno: 311 | Diskuse

Jan Dvořák

Žádost o vydání zločinců z Agrofertu – předčasně věc veřejná

Padni komu padni - někdo si však zaslouží, aby na něj toho spadlo víc, zdá se.Rameno spravedlnosti sice zapochybovalo apoliticky o bezúhonnosti pravděpodobného vítěze voleb,žádost o vydání však provází mediální politická futráž

16.8.2017 v 16:24 | Karma článku: 22.81 | Přečteno: 600 | Diskuse
Počet článků 468 Celková karma 37.28 Průměrná čtenost 1727

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.