KAN (Klub angažovaných nestraníků) je stále tady !

16. 05. 2010 8:47:04
Jak se teď říká mezi lidmi, jsou to tam prý všichni parchanti, protože dokázat za 20 let zruinovat ekonomiku země a ještě ji dostat do dluhů, je buď blbost, nebo zlodějna. Za to by se prý měli stydět všichni, co se na tom podíleli ! Měli by prý honem zdrhnout domů, neukazovat se a raději se zahrabat do těch svých financí, co si nakradli. Zkrátka lidi, jsou tak trochu, „od huby“, zejména ti nezaměstnaní, kterých kvapem přibývá ! ------- Rozhodl jsem tento petit ponechat v úvodu mých článků, týkajících se politiky do sněmovních voleb, aby si všichni voliči ve volbách uvědomili, že není jiná cesta ke změně politiky, než vystavit parlamentním stranám ve volbách jednoznačně stop! Volme všichni neparlamentní strany ! Tímto způsobem je tam dostaneme! Za čtyři roky, politické strany a politiky, kteří se neosvědčí, znovu nezvolíme ! -------- Vyčistíme tím politickou scénu. Dosáhneme změny politiky i přes překážky, které současná politická garnitura, klade neparlamentním stranám. Volte pravicové, či levicové neparlamentní strany ! Důležitá bude skutečnost nevolit současné parlamentní strany ! Tím současné neschopné politiky vyhodíme z jejich pohodlných křesel ! Jinak se změny politiky, nikdy nedočkáme !

KAN v roce 1968

stál v čele naší společnosti v boji za odstranění vlády jedné strany, Komunistické strany Československa a v boji o nastoleni demokratického pořádku v naší zemi! Ustavující schůze Klubu angažovaných nestraníků se konala 5. dubna 1968. Významným členem KAN se stal filozof Ivan Sviták, který formuloval program KAN ve svém programovém projevu, který byl následně otištěn 30. dubna 1968, v týdeníku, "Student"! Jeho projev končil zvoláním k národu:

Už nikdy jako ovce ! Už nikdy jako ovce !

Následně Ivan Sviták,

spolu s Ludvíkem Rybáčkem zpracovali zásadní dokument, "Manifest KAN", který podepsalo přes 150 význačných osobností. Manifest KAN se stal hlavním dokumentem, který byl rozdáván v rámci propagační a pro komunisty překvapivé účasti KAN na manifestaci Prvního máje 1968. Pod nátlakem ÚV KSČ, který nebyl schopen akceptovat tvrdou a ostrou kritiku filozofa Ivana Svitáka, se muselo vedení KAN s Ivanem Svitákem rozejít tak, aby nebyla ohrožena možnost další činnosti KAN. Kluby KAN nezadržitelně vznikaly v celé republice a vedení KAN se snažilo o legalizaci působení KAN. KAN se stal v očích komunistů, kteří nesouhlasili s demokratizací a Pražským jarem, hlavním představitelem kontrarevoluce !

Okupace Československa spojeneckými vojsky Varšavské smlouvy,

pod vedením armády Sovětského svazu, dne 21. srpna 1968 ukončila veškeré snahy po demokratizaci komunistické společnosti. KAN musel urychleně ukončit činnost tak, aby neohrozil své členy. Veškeré originály evidence členů KAN a dokumentů byly ničeny. Všem členům byla doporučen boj proti okupaci a KSČ, mimo KAN. Přesto se soupis členů KAN dostal do rukou STB. Členi KAN byli sledováni až do Sametové revoluce v listopadu 1989, v němž padla hlavní úloha KSČ. Většina členů KAN o svém sledování věděla.

Někteří bývalí členi KAN se účastnili událostí 17. listopadu 1989

a jiní, ještě v době kdy nebyl převrat jistý, zakládali, nebo se účastnili práce v klubech Občanského fóra. Většina členů KAN se angažovala v OF. Spolu s OF mobilizovali občany k přeměně společnosti a k eliminaci vlivu KSČ. S ohledem na infiltraci bývalých komunistů do OF, ODS a ODA se politická scéna začala vzdalovat protikomunistickým postojům KAN, který tvrdě prosazoval očištění politiky a státní správy od komunistů, členů STB a požadoval zveřejnění seznamů spolupracovníků STB. Chapadla a vliv KSČ v nových postkomunistických politických stranách však byl větší a KAN byl označován přes svůj demokratizační program, za nevhodnou antikomunistickou platformu, požadující pouze dekomunizaci. S odstupem lze považovat za ubohou přetvářku skutečnost, že komunisty infiltrované postkomunistické strany, jako vždy před volbami i dnes po 20 letech, straší dnešními komunisty, kteří již dávno opustili svůj násilný totalitní program. KAN požadoval v rámci probíhající privatizace odstavení komunistických kádrů, členů i spolupracovníků STB a prokazování způsobu nabytí majetku a peněz od půl miliónu Kč. KAN rovněž požadoval celostátní hlasování, zda chtějí Češi a Slováci žít spolu a proto začal na politické scéně značně překážet novým postkomunistickým politickým stranám.

Do parlamentních voleb v roce 1992

šel KAN samostatně, s vlastním programem. Přesto neměl se svojí poctivou, ale skromnou volební snahou, proti postkomunistickým stranám, žádnou šanci. Kampaně ODS a ODA financované velkými komunistickými penězi, z komunisty ovládaných bank, od kterých občané obdrželi poprvé po letech komunismu, barevné propagační materiály, byly samozřejmě úspěšné. Hezké obrázky ovlivnily mnoho občanů. To předznamenalo vývoj a deformaci společnosti, udržení mocenského vlivu bývalých komunistů a členů STB, na dalších 20 let.

KAN odmítl nabídky na spojení s jinými politickými subjekty,

včetně ODS a pracuje dosud, přes všechny možné překážky. Sleduje vývoj společnosti a tvrdě se staví proti nepravostem ve společnosti. Zůstává postrachem všech bývalých komunistů, kteří se snaží zneužívat svoji moc. Jeho politika je nadále otevřená všem, mimo bývalých členů KSČ !

Někteří z členů KAN, se souhlasem předsednictva KAN

přijali pozvání na kandidátku Konzervativní strany a zejména na kandidátku strany Občané.cz.

Právo, morálka, slušnost a poctivost !

Autor: Jiří Čumpelík | neděle 16.5.2010 8:47 | karma článku: 10.89 | přečteno: 1470x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Velkou pompu připomínky hořící pochodně Jana Palacha, narušila další lidská pochodeň

Před sochou svatého Václava na Václavském náměstí se 18. ledna 2019 zapálil další člověk, který chtěl zemřít, jako Jan Palach. Mladá žena, která se ho pokusila, jako první uhasit, si zaslouží mimořádné uznání.

19.1.2019 v 16:33 | Karma článku: 29.27 | Přečteno: 985 |

Jiří Čumpelík

Udělali ze sebe šašky, s hudbou, velkým rámusem i s provázanými neziskovkami a spolky

Premiér ČR Andrej Babiš se nezhroutil a president ČR Miloš Zeman to zametl. ODS s politologem Fialou zakopla, amatéři z Pirátů vážně apelovali na presidenta a poslanecké pidi strany TOP 09, STAN a KDU-ČSL strašili dalším vývojem.

22.11.2018 v 6:53 | Karma článku: 41.06 | Přečteno: 1675 |

Jiří Čumpelík

Je cvokem president USA Donald Trump, nebo jsou cvoci politici EU, včele s Merkelovou

President USA se s migranty nijak nemazlí a označil migranty z jihu za bezpečnostní riziko pro USA. Dokonce prý padlo i slovo invaze. Donald Trump poslal na Mexické hranice tisíce vojáku USA i Národní gardu.

20.11.2018 v 11:10 | Karma článku: 42.41 | Přečteno: 1751 |

Jiří Čumpelík

Političtí kecalové, kteří téměř nic nedosáhli, kritizují Andreje Babiše a pouze škodí

Každý by si měl vzpomenout v jaké situaci a náladě jsme byli, než přišel právě Andrej Babiš. Problémy, mizerná nálada, žádná dobrá perspektiva a ještě k tomu hrozba přílivu Islámských migrantů.

19.11.2018 v 13:11 | Karma článku: 41.62 | Přečteno: 1823 |

Další články z rubriky Politika

Milan Šarapatka

Franco-Germánie

Včerejší podpis francouzsko-německé smlouvy jasně naznačuje vizi budoucnosti těchto dvou zemí, postupné vytvoření společného státu. Možná se bude jmenovat Franco-Germánie. Bojím se ale, aby z ní jednou nebyl zase Grossdeutschland.

23.1.2019 v 20:29 | Karma článku: 16.06 | Přečteno: 181 | Diskuse

Jiří Štipský

Komik a jeho svět aneb rozumná neúčast ODS na exhibici Jaromíra Soukupa

Přiznám se, že jsem jeden z těch diváků televize, který nemá rád reklamní přestávky a využívá je k brouzdání po ostatních televizních kanálech, čímž se mi občas podaří narazit na vystoupení Jaromíra Soukupa.

23.1.2019 v 19:39 | Karma článku: 18.90 | Přečteno: 385 | Diskuse

Karel Trčálek

Zdanění církevních náhrad je na místě! A. Babiš dnes u mě za jedna s rudou hvězdičkou!

Mají snad pravdu ti, kteří chtějí dostat za mříže Andreje Babiše kvůli 50 milionům, ale současně hájí okradení našich daňových poplatníků o částku 1.000x vyšší? Myslím si, že logika málokdy dostává tolik nafackováno...

23.1.2019 v 18:30 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 679 | Diskuse

Marek Konečný

Tak flanďáky jsme zdanili a teď zbývá zdanit majitele rudých knížek!

Jak jsem již dříve psal, teď by mělo následovat zdanění budovatelů socialismu a ničitelů našich luk, vod strání, práva, morálky a slušnosti, tedy majitelů komunistických legitimací.

23.1.2019 v 18:23 | Karma článku: 28.07 | Přečteno: 606 | Diskuse

Michael Pálka

Židovská teologie a holocaust.

Je název knihy Alžběty Turkové, knihy, která se zabývá vnímáním holocaustu z hlediska židovské teologie.

23.1.2019 v 18:07 | Karma článku: 7.19 | Přečteno: 231 | Diskuse
Počet článků 505 Celková karma 39.72 Průměrná čtenost 1762

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Najdete na iDNES.cz