Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

KAN (Klub angažovaných nestraníků) je stále tady !

16. 05. 2010 8:47:04
Jak se teď říká mezi lidmi, jsou to tam prý všichni parchanti, protože dokázat za 20 let zruinovat ekonomiku země a ještě ji dostat do dluhů, je buď blbost, nebo zlodějna. Za to by se prý měli stydět všichni, co se na tom podíleli ! Měli by prý honem zdrhnout domů, neukazovat se a raději se zahrabat do těch svých financí, co si nakradli. Zkrátka lidi, jsou tak trochu, „od huby“, zejména ti nezaměstnaní, kterých kvapem přibývá ! ------- Rozhodl jsem tento petit ponechat v úvodu mých článků, týkajících se politiky do sněmovních voleb, aby si všichni voliči ve volbách uvědomili, že není jiná cesta ke změně politiky, než vystavit parlamentním stranám ve volbách jednoznačně stop! Volme všichni neparlamentní strany ! Tímto způsobem je tam dostaneme! Za čtyři roky, politické strany a politiky, kteří se neosvědčí, znovu nezvolíme ! -------- Vyčistíme tím politickou scénu. Dosáhneme změny politiky i přes překážky, které současná politická garnitura, klade neparlamentním stranám. Volte pravicové, či levicové neparlamentní strany ! Důležitá bude skutečnost nevolit současné parlamentní strany ! Tím současné neschopné politiky vyhodíme z jejich pohodlných křesel ! Jinak se změny politiky, nikdy nedočkáme !

KAN v roce 1968

stál v čele naší společnosti v boji za odstranění vlády jedné strany, Komunistické strany Československa a v boji o nastoleni demokratického pořádku v naší zemi! Ustavující schůze Klubu angažovaných nestraníků se konala 5. dubna 1968. Významným členem KAN se stal filozof Ivan Sviták, který formuloval program KAN ve svém programovém projevu, který byl následně otištěn 30. dubna 1968, v týdeníku, "Student"! Jeho projev končil zvoláním k národu:

Už nikdy jako ovce ! Už nikdy jako ovce !

Následně Ivan Sviták,

spolu s Ludvíkem Rybáčkem zpracovali zásadní dokument, "Manifest KAN", který podepsalo přes 150 význačných osobností. Manifest KAN se stal hlavním dokumentem, který byl rozdáván v rámci propagační a pro komunisty překvapivé účasti KAN na manifestaci Prvního máje 1968. Pod nátlakem ÚV KSČ, který nebyl schopen akceptovat tvrdou a ostrou kritiku filozofa Ivana Svitáka, se muselo vedení KAN s Ivanem Svitákem rozejít tak, aby nebyla ohrožena možnost další činnosti KAN. Kluby KAN nezadržitelně vznikaly v celé republice a vedení KAN se snažilo o legalizaci působení KAN. KAN se stal v očích komunistů, kteří nesouhlasili s demokratizací a Pražským jarem, hlavním představitelem kontrarevoluce !

Okupace Československa spojeneckými vojsky Varšavské smlouvy,

pod vedením armády Sovětského svazu, dne 21. srpna 1968 ukončila veškeré snahy po demokratizaci komunistické společnosti. KAN musel urychleně ukončit činnost tak, aby neohrozil své členy. Veškeré originály evidence členů KAN a dokumentů byly ničeny. Všem členům byla doporučen boj proti okupaci a KSČ, mimo KAN. Přesto se soupis členů KAN dostal do rukou STB. Členi KAN byli sledováni až do Sametové revoluce v listopadu 1989, v němž padla hlavní úloha KSČ. Většina členů KAN o svém sledování věděla.

Někteří bývalí členi KAN se účastnili událostí 17. listopadu 1989

a jiní, ještě v době kdy nebyl převrat jistý, zakládali, nebo se účastnili práce v klubech Občanského fóra. Většina členů KAN se angažovala v OF. Spolu s OF mobilizovali občany k přeměně společnosti a k eliminaci vlivu KSČ. S ohledem na infiltraci bývalých komunistů do OF, ODS a ODA se politická scéna začala vzdalovat protikomunistickým postojům KAN, který tvrdě prosazoval očištění politiky a státní správy od komunistů, členů STB a požadoval zveřejnění seznamů spolupracovníků STB. Chapadla a vliv KSČ v nových postkomunistických politických stranách však byl větší a KAN byl označován přes svůj demokratizační program, za nevhodnou antikomunistickou platformu, požadující pouze dekomunizaci. S odstupem lze považovat za ubohou přetvářku skutečnost, že komunisty infiltrované postkomunistické strany, jako vždy před volbami i dnes po 20 letech, straší dnešními komunisty, kteří již dávno opustili svůj násilný totalitní program. KAN požadoval v rámci probíhající privatizace odstavení komunistických kádrů, členů i spolupracovníků STB a prokazování způsobu nabytí majetku a peněz od půl miliónu Kč. KAN rovněž požadoval celostátní hlasování, zda chtějí Češi a Slováci žít spolu a proto začal na politické scéně značně překážet novým postkomunistickým politickým stranám.

Do parlamentních voleb v roce 1992

šel KAN samostatně, s vlastním programem. Přesto neměl se svojí poctivou, ale skromnou volební snahou, proti postkomunistickým stranám, žádnou šanci. Kampaně ODS a ODA financované velkými komunistickými penězi, z komunisty ovládaných bank, od kterých občané obdrželi poprvé po letech komunismu, barevné propagační materiály, byly samozřejmě úspěšné. Hezké obrázky ovlivnily mnoho občanů. To předznamenalo vývoj a deformaci společnosti, udržení mocenského vlivu bývalých komunistů a členů STB, na dalších 20 let.

KAN odmítl nabídky na spojení s jinými politickými subjekty,

včetně ODS a pracuje dosud, přes všechny možné překážky. Sleduje vývoj společnosti a tvrdě se staví proti nepravostem ve společnosti. Zůstává postrachem všech bývalých komunistů, kteří se snaží zneužívat svoji moc. Jeho politika je nadále otevřená všem, mimo bývalých členů KSČ !

Někteří z členů KAN, se souhlasem předsednictva KAN

přijali pozvání na kandidátku Konzervativní strany a zejména na kandidátku strany Občané.cz.

Právo, morálka, slušnost a poctivost !

Autor: Jiří Čumpelík | neděle 16.5.2010 8:47 | karma článku: 10.89 | přečteno: 1469x


Další články blogera

Jiří Čumpelík

Další útok na Babiše s pomocí syrských sirotků zahájila europoslankyně Šojdrová KDU-ČSL

Ve skutečnosti nejde o nic jiného, než o snahu prolomit zásadní stanovisko premiéra Andreje Babiše ANO k odmítání přijímání migrantů z Afriky a Středního východu, které nechce přijímat naprostá většina našich občanů.

17.9.2018 v 17:00 | Karma článku: 40.89 | Přečteno: 1395 |

Jiří Čumpelík

Aeronet.cz zazářil článkem o spolupráci Hamáčka s Bakalou v Aspen Institute Central Europe

Ještě, že nás ČT ve svém programu Newsroom ČT24 kriticky upozornila na tento Web. Každý má nyní možnost sledovat a seznámit se s tím, jak vypadá tzv. hybridní informační válka v podání skrytých autorů aeronet.cz.

24.5.2018 v 11:21 | Karma článku: 29.14 | Přečteno: 1546 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Je Jaroslav Foldyna vážný problém ČSSD, nebo naopak je to ten správný sociální demokrat?

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se nehodlá omluvit, ani neví komu by se měl omlouvat za to, že vzdal hold cca 140 tisícům padlých Rudoarmějců při osvobozování Československa Rudou armádou s motorkáři „ Nočními vlky,“ z Ruska.

13.5.2018 v 17:30 | Karma článku: 41.02 | Přečteno: 2706 | Diskuse

Jiří Čumpelík

President ČR Miloš Zeman řekl občanům pouze co si myslí a co je podle něho pravda

Novičok byl u nás vyráběn a testován, byť v malém množství a poté byl zničen. Víme, kdy a kde to bylo. Je pokrytectví předstírat, že se nic takového nedělo, řekl president ČR Miloš Zeman v TV Barandov.

9.5.2018 v 10:38 | Karma článku: 37.90 | Přečteno: 1219 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Premiér hodil europoslankyni Šojdrové těžkou rukavici

Odpoledne má dojít – a možná, že už došlo, záleží kdy tenhle text budete číst – k setkání europoslankyně Šojdrové s premiérem Babišem. Chce mu sdělit autentické a konečné znění své výzvy k přijetí syrských sirotků.

21.9.2018 v 14:05 | Karma článku: 13.32 | Přečteno: 227 | Diskuse

Alena Křehotová

Svobodná volba před zimní sezónou

Když jsem v druhé půlce roku 1977 (po svatbě), vymakaně hned žádala o byt (přesněji žádal můj pán a vládce, neboť o podnikový byt), nebylo, co řešit.

21.9.2018 v 9:46 | Karma článku: 6.40 | Přečteno: 173 | Diskuse

Jaroslav Pomp

Otevřený dopis europoslankyni Šojdrové

Vy působíte v politice dlouhé roky a já se ptám; co jste udělala pro to, aby ti nebozí sirotci nebyli vyráběni velmocemi v uměle vytvářených válkách, maskovaných za ušlechtilé cíle exportu demokracie?

21.9.2018 v 9:30 | Karma článku: 46.36 | Přečteno: 4832 | Diskuse

Vladimír Kroupa

O špičatém klacku v rozkroku Andreje Babiše a o suspenzoru…

Na celou kauzu okolo padesáti (údajných) syrských sirotků, je třeba hledět jako na pouhou páku tlaku opozičních stran. Není ani omylem náhoda, že k tomu došlo těsně před „malými“ volbami...

21.9.2018 v 8:15 | Karma článku: 35.41 | Přečteno: 1039 | Diskuse

Miroslav Zemančík

Co mi překáží na sněmovně

Ano, dávají to v televizi někdy okolo třetí ráno. A dívá se na to jen ten, kdo u toho usnul (s předpokladem, že až se vzbudí a otře si slinu z brady, vypne to a půjde spát). Vše na sněmovních jednáních špatné není, ale něco ano.

21.9.2018 v 7:20 | Karma článku: 20.26 | Přečteno: 362 | Diskuse
Počet článků 497 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1758

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Najdete na iDNES.cz