Neděle 28. února 2021, svátek má Lumír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 28. února 2021 Lumír

Další „Energetický zmetek,“ z parlamentu?

16. 03. 2015 7:34:00
Můžeme se těšit zejména, když jsme pod vlivem předvolební propagandy volili často znovu ty poslance, kteří se podíleli na „Solárním tunelu,“ na který budou všichni občané ještě hodně dlouho doplácet z vlastní kapsy. Trocha studu by poslancům, za ten trapný kotrmelec, jistě prospěla.

Opět v tom má největší prsty ČSSD

a zase pod vedením poslance Milana Urbana, známého z Toskánské aféry, který v době přijímání zákona o „Solárním tunelu,“ byl ministrem průmyslu a obchodu a podílel se na jeho prosazení. Nyní, jako poslanec ČSSD opět kritizuje odpůrce nového „Energetického zákona,“ který má přes třistapadesát pozměňovacích návrhů, s argumentací souhlasu tripartity. Neuvěřitelná je skutečnost, že za ČSSD je zpravodajem zákona právě poslanec Milan Urban, známý to přítel ČEZ. To, že ho za takového počtu připomínek, přes poslance ČSSD a koaliční poslance ANO, protlačil do třetího čtení, je snad neskutečné. Vždyť většina poslanců snad ani neví, pro co hlasuje. Ostatně ani jím další prosazený zákon, který dle něho, měl zcela odhalit pozadí „Solárního byznysu,“ je zcela k ničemu a nic neodhalil. Stydět se určitě nemá za co. Je to mimořádný výkon.

Není třeba bourat a předělávat

v současnosti platný Energetický zákon, zejména když současná ředitelka Regulačního úřadu, která nese osobní odpovědnost, prokázala, že je schopná držet ceny energií na přijatelné výši a nedovolit jejich neustálé zdražování. Stačí pozměňujícím návrhem pozměnit stávající Energetický zákon a umožnit občanům využívat malé solární elektrárny na jejich nemovitostech bez licence a živnostenského zákona a uložit Energetickým firmám, aby ze svých vysokých zisků platili majitelům pozemků za energetická vedení přes jejich pozemky. Není žádný důvod, abychom přijímali nějaký nový „Energetický zmetek“ a platili za energie pomalu více, než Němci a o to se ve skutečnosti hraje stejně, jako o větší příjmy energetických firem. Schovávat to za malé solární elektrárny pro občany, je pouze úsměvný taktický podraz pro prosazení zákona, aby si mohli poslanci zatleskat, co hezkého pro občany udělali. Omyl, je to zmetek, který většině občanů energie zdraží!

Vrcholem je vychytralý nápad,

že budeme místo spotřebované energie, platit za kapacitu našeho hlavního jističe. No, co? Tak si řeknete, že si dáte jistič s menší kapacitou. To je ovšem omyl. Nikdo vám nedá nový jistič na starý elektrický rozvod a tak z toho bude předělání celého elektrického rozvodu v bytě, či domku, tedy náklady, které mohou být v rozsahu násobku desítek tisíc korun a ještě k tomu cena nového hlavního jističe. Nová norma totiž požaduje rozvody s dalším samostatným nulovým vodičem, včetně mnoha dalších požadavků na jištění rozvodu. Přitom pro rozvodné závody není problém si vyhodnotit dlouhodobou spotřebu a stanovit si potřebnou kapacitu pro jednotlivé zákazníky, takže nemusí držet téměř žádnou zbytečnou kapacitu. Sliby, že nebudeme platit za energie více, jsou trapné a nevydrží ani pár let.

Nejde o nic jiného,

než o zvýšení příjmu energetických firem. Není se čemu divit. Občané si kupují domácí přístroje, včetně televizí s nižší spotřebou a pořizují si úsporné žárovky na osvětlení. Občané šetří energie a to je správné. Spotřeba klesá a energetické firmy tím mají nižší příjmy a to z pohledu energetických firem není přijatelné. Vytunelovali a zlikvidovali jsme po roce 1989 spoustu energeticky náročných podniků a firem. Nyní by to dle ČSSD a především poslance Milana Urbana, měli nahradit ve svých platbách občané podle kapacity svých hlavních jističů, kde mají rezervy pro případnou, či nárazovou spotřebu. Počet energetických firem nesmyslně stoupá a potřebují vytvářet stále vyšší zisk, včetně firmy ČEZ. Uvidíme všichni, zda poslanci ČSSD a možná i někteří koaliční poslanci, si chtějí udělat další ostudu tím, že budou zvyšovat všem občanům jejich náklady na energie a budou ochotni schválit další

„Energetický zmetek," z kuchyně ČSSD!

Autor: Jiří Čumpelík | pondělí 16.3.2015 7:34 | karma článku: 30.70 | přečteno: 610x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Z bláta do louže, opozice přebírá strategické řízení boje s Covid-19.

Konečně může “Opozice spolu,”se svými experty předvést, jak si oproti vládě kvalitně připravila strategii boje s Coronavirusem po úspěšném ukončení “Nouzového stavu”.

12.2.2021 v 8:10 | Karma článku: 35.80 | Přečteno: 930 |

Jiří Čumpelík

Potlesk pro představitele ANO za podraz na komunisty, nebo ne?

Vlastně těch 10 mld. Kč se ani nemusí přepisovat do vládních rezerv, zejména, když se mají hned po Novém roce zase vrátit do rozpočtu armády. Zbytečné čmárání k radosti ministra obrany Mgr. Lubomíra Metnara.

21.12.2020 v 10:18 | Karma článku: 14.46 | Přečteno: 439 |

Jiří Čumpelík

Andrej Babiš překonal levicovou otočku a zamířil zpět na pravicové odstavné parkoviště

Rovnou daň 15% prosazovanou Vlastimilem Dlouhým ODS, po vzoru Ruska a později Miroslavem Kalouskem TOP 09, převzala do svého programu ODS. Zda Andrejko připravuje 15 % líbánky s ODS, či s Kalouskem, není zatím zcela patrné.

13.12.2020 v 8:11 | Karma článku: 25.94 | Přečteno: 903 |

Jiří Čumpelík

Ještě, že toho starého a nemocného prezidenta Miloše Zemana na tom Pražském hradě máme

Vzhledem ke svému věku může být tvrdohlavý a někdy trochu jízlivý, ale je poctivý a drží své slovo ve vnitřní i zahraniční politice.

10.12.2020 v 6:35 | Karma článku: 40.63 | Přečteno: 1807 |

Další články z rubriky Politika

Gabriela Bretschneiderová

Babiš si stěžuje, mám na to odpověď

Tady je můj názor na stěžování Babišem. Není to psáno jako podněcování k čemukoliv, ale spíše ukázat pohled. Jak to vidí, blbý občan.

28.2.2021 v 16:54 | Karma článku: 19.01 | Přečteno: 406 |

Tomas Trojan

Máte co jste chtěli: Covidový fašismus

Nejdřív chtěli zachraňovat životy, až nakonec začali lidi zabíjet. Kdo? Všichni kdo uvěřili, že s virózou se dá bojovat zákazy a příkazy, nebo že totální uzávěra života někomu zachrání život.

28.2.2021 v 16:42 | Karma článku: 24.34 | Přečteno: 523 | Diskuse

Oldřich Šrámek

Umírání i randění bude zakázáno

Návštěvy příbuzných povoleny jen v případě nezbytných potřeb a nutné péče, z toho plyne, že nepříbuzným randícím osobám je zakázáno se scházet a očkování bude napříště podmínkou pro svobodu pohybu.

28.2.2021 v 15:03 | Karma článku: 6.14 | Přečteno: 177 |

Karol Wild

Co takhle úplně rozvolnit

Nejsem pro úplné rozvolnění v této chvíli, jenom si dovolím teoreticky uvažovat, co by se stalo, kdyby se najednou všechno rozvolnilo.

28.2.2021 v 14:39 | Karma článku: 9.47 | Přečteno: 271 | Diskuse

Karel Stýblo

Krizový premiér.

Ten člověk nemá schopnost stát se rozhodným vůdcem našeho místního politického divadla. On totiž postrádá herecký talent a na divadelní scéně sněmovny, už nestihá být ani kandrdasem.

28.2.2021 v 13:50 | Karma článku: 9.46 | Přečteno: 274 | Diskuse
Počet článků 571 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1752

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

"Mějte úctu k přírodě, protože žádný Bůh, ale pouze příroda rozhoduje o vašem narození i o vaší smrti. Také vy jste pouhým výtvorem přírody. Zda dobrým, či špatným, určujete sami." 

"Respektujte pravidla přírody a života, protože vy rozhodujete, zda bude příroda kvést, či schnout."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. "Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních."

"Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!"

 

 

 

 

 

 

Najdete na iDNES.cz