Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Lidovkách se nelíbí, že president ČR Miloš Zeman požadoval modernizaci Armády ČR

2. 12. 2016 7:32:50
Vrchní velitel ozbrojených sil, prezident České republiky Miloš Zeman opět neváhal a překvapil Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu novými požadavky.

Prezident ČR, jako Vrchní velitel ozbrojených sil,

ocenil výkon České armády, zejména práci vojáků na území České republiky, ale i v zahraničí. Za hlavního současného nepřítele mimo jiné, považuje islámský terorismus prováděný jednotlivými teroristy i uzavřenými teroristickými buňkami.

Armáda České republiky

by měla mít nejmodernější vybavení a špičkové technologické prostředky, kterými by mohla čelit všem možným ohrožením. Úkolem armády, včetně záloh, není pouze plnění úkolů a ochrana významných cílů v České republice, ale také uplatňování účinné prevence bojem s teroristy v rámci účastí v zahraničních misích.

Nosná myšlenka prezidenta ČR Miloše Zemana

byla v konstatování, že se nelze připravovat na případnou válku, podle staré války, nákupem dalších tanků, či obnovením „jízdy,“ protože případná nová válka bude vedena zcela jiným způsobem s využitím nejmodernějších technologií. Proto požaduje, aby se Armáda České republiky zásadně modernizovala..

Jeden z konkrétních úkolů modernizace

je požadavek prezidenta na nákup pozorovacích dronů a jejich následné doplnění o bitevní drony. Prezident rovněž podporuje zvýšení výdajů na armádu na 2% HDP za předpokladu, že 20 % by mělo jít na investice s tím, že podporuje i potřebné navýšení počtu vojáků.

Prezident ČR Miloš Zeman

zcela logicky směřuje armádu k její modernizaci. Jde o to, aby naše sice z Evropského hlediska malá armáda, dosahovala vysoké bojové účinnosti postavené na nejmodernější technické a technologické úrovni, která by tím podstatně zvýšila své obranné schopnosti. Není pochyb, že by sama Armáda ČR měla zvážit možnost podílet se na výzkumu a vývoji nových zbraňových systémů, zejména v oblasti laserové, elektronické, raketové, či robotické techniky, která by spolu s drony byla schopná zajistit bezpečnou ochranu našich hranic na pozemní i vzdušné úrovni. Nemusíme si lhát, ale ochrana naší zelené hranice je nedostatečná a tady by drony mimo plnění jiných úkolů, v případě potřeby, mohly plnit obranné úlohy.

Máme zatím ještě schopné techniky i odborníky,

kteří by byli zcela jistě schopni vyvíjet a vyrábět i vlastní drony zejména s ohledem na skutečnost, že na výrobu některých dronů jsou používány motory z naší výroby i využíváno naše softwarové řízení a jisté zkoušky v tomto směru byly již realizovány. Není třeba veškerou výzbroj nákladně nakupovat v zahraničí. Když jsme schopni vyrábět tryskové letouny, tak jistě zvládneme vyrábět i drony na špičkové úrovni. Vlastní technický vývoj v rámci, či ve spolupráci Armády České republiky, by mohl přinést nové technologie i do našeho průmyslu, zejména v době,

kdy Armáda České republiky má potřebné finanční rezervy na investice.

Autor: Jiří Čumpelík | pátek 2.12.2016 7:32 | karma článku: 26.35 | přečteno: 633x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 30.19 | Přečteno: 1107 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Útok na Obecné referendum občanů z Reflexu

Obecné referendum zahrnuje názory úplně všech pitomců, uvádí komentář na stránkách časopisu Reflex a odůvodňuje to tím, že zastupitelská demokracie z těch úplných blbů vybere, alespoň částečně gramotné elity.

1.11.2017 v 10:58 | Karma článku: 37.80 | Přečteno: 1790 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Povolební šaškárna politických stran a hnutí

Pokud si vážení politici myslí, že občané jsou zvědaví na to, jak se budou předvádět a ukazovat, jak jsou jejich politické strany a hnutí morální, jen proto, že vítěz voleb je trestně stíhán, tak jsou na omylu.

24.10.2017 v 12:52 | Karma článku: 41.27 | Přečteno: 2486 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Daj Bože šťastia Slovenským šuhajům!“

Špinavá česká politika dostala direkt a Slovenský šuhaj stojí u vrcholku státu a volá „Dajťe duši Bohu a nám peníze!“ Není to první Slovenský šuhaj,který chce vyčistit český chlívek a otevřít lepší budoucnost pro všechny

23.10.2017 v 11:23 | Karma článku: 15.29 | Přečteno: 469 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Merta

Propadák levice, Výmarská republika a Tomio Okamura

Uznávám, že tento titulek zavání poněkud gulášem, ale kdo zaznamenal jednu nezapomenutelnou hlášku z filmu „Vážení přátelé, ano“ tak ví, že všechno souvisí se vším, a že i věci, události a osoby, které se zdánlivě míjejí,

22.11.2017 v 13:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Uražení a ponížení

Vyjma oněch 7 vlastizrádců a některých pohrobků v čele s paní Semelovou nikdo v Česku a Slovensku nepochybuje o tom, že v noci na 21.srpna roku 1968 šlo o okupaci země.

22.11.2017 v 11:31 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 506 | Diskuse

Vladimír Zeman

Sněmovní schizofrénie.

Vyrobit pracovně schopnou sněmovnu nebude nijak jednoduché. Sněmovna bez svých orgánů nebude moci přijmout demisi staré vlády, ale také nebude moci projednat vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání.

22.11.2017 v 11:21 | Karma článku: 16.76 | Přečteno: 230 | Diskuse

Pavel Vávra

Zeman bojovník nebo informační válka.

Dnes bude pan prezident bojovat!!!!!!! Je prej strašně naštvanej a tomu Medveděvovi to nandá! Co si to ti rusáci zase dovolili! Rok 1968 je zločin a na tom si tváme! Jenomže je to tak absurdní divadlo, že si pak kladu mnoho otázek.

22.11.2017 v 11:18 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 253 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Mlčet k tomu nelze

Provokace „ruského Kojzara“ Maslovského na tamním armádním webu Zvězda rozpoutala vášnivé diskuse. Právem. Skandální neomalená nehoráznost připomněla všem, kdo na to snad zapomněli: Císař je nahý aneb Moskvě nelze věřit.

22.11.2017 v 10:20 | Karma článku: 19.00 | Přečteno: 402 | Diskuse
Počet článků 477 Celková karma 32.41 Průměrná čtenost 1721

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.