Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Andrejko Babiš, stát, jako firma a ekonomický tygr Evropy

17. 04. 2017 11:15:29
Zkuste si z ořezaných větví postavit Čapí hnízdo na zahradě. Povedlo se, průměr cca 6 m a výška cca 3 m. Na vchod, ani na východ nezbyly síly. Bez Evropských dotací to nemá tu potřebnou šťávu.

Klaus toho tygra pohřbil hodně brzo.

Stavět tygra na tom, že všechno rozprodám a rozdám, opravdu nejde. Peníze zmizely a z tygra se stal chcípáček, blížící se rozvojové zemi. Několik schopných podnikatelů to nezachrání. Zisky jdou do Němec a Němci si rochní v blahobytu. Čím víc zemí bude v EU, tím víc zisků bude plynout do Němec z privatizovaných a zakoupených rentabilních podniků i z německých nadnárodních obchodních řetězců.

Andrejko se naštval.

Šikovný a chytrý podnikatel, který uměl využit možnosti, si vybudoval prosperující holding. Dívat se na to, jak to ti naši politici patlají a vedou ten stát od deseti k pěti, už nevydržel. Dokázal udělat Božský zázrak i bez církve a požehnání. Z deficitního rozpočtu, udělal přebytkový rozpočet a to ještě dělal pokladníka pro rozhazovačné partnery ČSSD a KDU-ČSL, kteří si ještě stále myslí, že ten stát a jejich kapsy, živí státní a veřejný sektor.

Proč neřídit stát, jako firmu,

když to funguje. Dokázali to i komunisté. Komunistický státní kapitalismus, byla v podstatě holdingová firma, která vyráběla vše potřebné, rozvíjela infrastrukturu, rozdělovala zisky a zaměstnávala všechny lidi. Komunistický holding měl, ale své problémy. Zbytečná totalitní politická buzerace, neustále rostoucí politická, státní a veřejná byrokracie, zaostávání, neexistující podpora drobného podnikání, nedostatek lidí ochotných fyzicky pracovat, hloupá ztráta východních trhů a nakonec podstatná stará zátěž revolučních zločinů z 50 - let.

Andrejko není hloupý,

nikoho popravovat nebude a revoluci nepotřebuje. Už teď má přehled, kde se ty penízky tvoří, točí a kudy cestují. Nepotřebuje potlačovat nižší a střední podnikatelský stav, ale naopak ho využívat pro rozvoj podnikání a aktivity lidí. Potřebuje držet pod palcem velké firmy a velké peníze. Potřebuje rozhodným způsobem aktivovat reprodukční schopnost společnosti, aby rostla mladá generace a bylo dost pracovníků. To bude stát hodně změn a spoustu peněz. Potřebuje zásadně korigovat státní a veřejnou správu. Pokud nebude dělat hloupé chyby, jako komunistický holding, má se svým řízením státu, jako firmy, v pozici premiéra naději na úspěch. Jenže nikdo nechce starý komunistický režim a proto to řízení státu, jako firmy, musí mít také demokratická pravidla.

Andrejko si,

musí uvědomit, že lidi nejsou hlupáci. Ty demokratická pravidla v současné době zahrnují především závazné referendum občanů, aby občané ve věcech, v kterých chtějí ,mohli rozhodnout pomocí závazného obecného referenda a odmítnutí Muslimských migrantů, které tady zřetelně naprostá většina občanů z podstatných důvodů nechce.

Nejsme Němci,

kteří už mají silnou Muslimskou komunitu a tedy jiné vazby s Tureckem. Český národ je mnohem menší a jeho podstatným zájmem je udržení, historických vazeb, národního vědomí, vlastní kultury, české mentality a především zajištění další národní a státní existence, která je již dnes v podstatě stále více omezována a ohrožena i ze strany EU.

Politické strany,

které se nezavážou akceptovat tato demokratická pravidla, nemají v současné situaci právo cpát se do čela Českého národa. Tady nelze přehlédnout závažnou skutečnost, že slíbený zákon o obecném referendu občanů, uvedený v koaliční smlouvě, politické strany ANO, ČSSD a KDU-ČSL, odmítly realizovat a to je podstatný důvod, proč tyto politické strany nevolit,

pokud nezmění svoje pohrdání názory občanů, tedy jejich pohrdání Českým národem.

Autor: Jiří Čumpelík | pondělí 17.4.2017 11:15 | karma článku: 20.04 | přečteno: 818x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 30.19 | Přečteno: 1107 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Útok na Obecné referendum občanů z Reflexu

Obecné referendum zahrnuje názory úplně všech pitomců, uvádí komentář na stránkách časopisu Reflex a odůvodňuje to tím, že zastupitelská demokracie z těch úplných blbů vybere, alespoň částečně gramotné elity.

1.11.2017 v 10:58 | Karma článku: 37.80 | Přečteno: 1790 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Povolební šaškárna politických stran a hnutí

Pokud si vážení politici myslí, že občané jsou zvědaví na to, jak se budou předvádět a ukazovat, jak jsou jejich politické strany a hnutí morální, jen proto, že vítěz voleb je trestně stíhán, tak jsou na omylu.

24.10.2017 v 12:52 | Karma článku: 41.27 | Přečteno: 2486 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Daj Bože šťastia Slovenským šuhajům!“

Špinavá česká politika dostala direkt a Slovenský šuhaj stojí u vrcholku státu a volá „Dajťe duši Bohu a nám peníze!“ Není to první Slovenský šuhaj,který chce vyčistit český chlívek a otevřít lepší budoucnost pro všechny

23.10.2017 v 11:23 | Karma článku: 15.29 | Přečteno: 469 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Merta

Propadák levice, Výmarská republika a Tomio Okamura

Uznávám, že tento titulek zavání poněkud gulášem, ale kdo zaznamenal jednu nezapomenutelnou hlášku z filmu „Vážení přátelé, ano“ tak ví, že všechno souvisí se vším, a že i věci, události a osoby, které se zdánlivě míjejí,

22.11.2017 v 13:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Uražení a ponížení

Vyjma oněch 7 vlastizrádců a některých pohrobků v čele s paní Semelovou nikdo v Česku a Slovensku nepochybuje o tom, že v noci na 21.srpna roku 1968 šlo o okupaci země.

22.11.2017 v 11:31 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 506 | Diskuse

Vladimír Zeman

Sněmovní schizofrénie.

Vyrobit pracovně schopnou sněmovnu nebude nijak jednoduché. Sněmovna bez svých orgánů nebude moci přijmout demisi staré vlády, ale také nebude moci projednat vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání.

22.11.2017 v 11:21 | Karma článku: 16.76 | Přečteno: 230 | Diskuse

Pavel Vávra

Zeman bojovník nebo informační válka.

Dnes bude pan prezident bojovat!!!!!!! Je prej strašně naštvanej a tomu Medveděvovi to nandá! Co si to ti rusáci zase dovolili! Rok 1968 je zločin a na tom si tváme! Jenomže je to tak absurdní divadlo, že si pak kladu mnoho otázek.

22.11.2017 v 11:18 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 253 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Mlčet k tomu nelze

Provokace „ruského Kojzara“ Maslovského na tamním armádním webu Zvězda rozpoutala vášnivé diskuse. Právem. Skandální neomalená nehoráznost připomněla všem, kdo na to snad zapomněli: Císař je nahý aneb Moskvě nelze věřit.

22.11.2017 v 10:20 | Karma článku: 19.00 | Přečteno: 402 | Diskuse
Počet článků 477 Celková karma 32.41 Průměrná čtenost 1721

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.