Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slíbená demise, odvolání Andreje Babiše a nakonec bude zase demise?

5. 05. 2017 14:06:03
President ČR Miloš Zeman se už na Pražském hradě vyřádil a premiér Bohuslav Sobotka splnil účel demise i bez demise a přitáhl k politice zájem většiny občanů, ale výsledkem je jenom pochybnost o úrovni demokracie u nás.

Všem už je jasné,

že místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš nebyl svatý podnikatel a že si dovolil využívat platné zákony k tomu, aby si, jako podnikatel vydělal, co nejvíc, což činí v mezích zákona obvykle každý podnikatel. Nejhorší ovšem je, že nyní, jako úspěšný politik, se Andrej Babiš naučil využívat politiku i její skryté pozadí, k urážkám a fintám stejně, jako činí jiní dlouho etablovaní politici, včetně politiků ČSSD.

Demise by stejně nic nezměnila.

President Miloš Zeman zřetelně nehodlá míchat neprokázané daňové prohřešky Andreje Babiše do politické roviny a bylo by mu zcela jedno, jestli obdrží demisi premiéra Bohuslava Sobotky, či demisi celé vlády. Zkrátka by jmenoval novým premiérem jen toho, který do blížících se voleb by ve vládě nedělal žádnou změnu a ponechal Andreje Babiše ve funkci ministra financí. President je pravděpodobně přesvědčen, že Andrej Babiš je v současné době jediný schopný ministr k sestavení přijatelného rozpočtu na příští rok.

Tu trapnou chvilku na Pražském hradě

si premiér Bohuslav Sobotka zasloužil, protože pokud se chtěl radit se s presidentem Milošem Zemanem, měl to učinit před oznámením o demisi, nikoliv opačně. Napřed oznámení o podání demise, pak prohlášení, že předá demisi do pátku na Pražský hrad a pak žádná demise, pouze porada s presidentem a k tomu prohlášení, že premiér podá demisi písemně v květnu. Na tak vážnou věc si musel president přednostně udělat čas a připravit se k převzetí demise i když se nakonec žádná demise nebyla.

Dnešní „předpokládané,“ rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky,

že demise nebude s tím, že dnes zaslal presidentovi Miloši Zemanovi písemný návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše toho mnoho nezmění. Presidentovi se nelíbí, že návrh na odvolání Andreje Babiše obsahuje datum, ke kterému má odvolání president učinit, což dle presidenta anuluje zaslaný návrh na odvolání, neboť premiér nemůže presidentovi nařizovat datum, ke kterému datu tak musí učinit. Mimo to president bude jistě chtít vědět, kdo ministra financí v jeho funkci nahradí, aby byla zajištěna plná funkčnost ministerstva financí, zejména v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok. Není pochyb, že funkci ministra financí bude chtít dočasně zastávat přímo premiér Bohuslav Sobotka, ale situace nyní hraničí s bojkotem činnosti vlády ze strany ministrů ANO s ohledem na znění Koaliční smlouvy, což může znamenat destabilizaci činnosti celé vlády a zpětný návrat k tomu, že premiérovi vlády nezbude, než znovu předložit demisi vlády do rukou presidenta Miloše Zemana.

V současnosti se nedá věřit Bohuslavu Sobotkovi,

ani Andreji Babiši a vůbec ne, obhájci Církevních restitucí Pavlu Bělobrádkovi. Lžou nám pravděpodobně všichni. Žádné kvóty pro Muslimské migranty a přitom vláda financuje neziskové a další organizace, včetně organizace „Člověk v tísni,“ které se starají o přijímání Muslimských migrantů, což potvrzují internetové stránky emigratetoczechrepublic.wordpress.com, které k nám zvou Muslimské migranty a obsahují i kontakty na organizace, které se o Muslimské migranty starají, včetně mapy s Mešitami a Muslimskými modlitebnami v ČR. O tom, že ČSSD a KDU-ČSL se v podstatě řídí dle partnerských politických stran v Německu, není pochyb. Zájmy a demokratická práva našich občanů jdou stranou.

Slibovaný a neschválený zákon o závazném Obecném referendu občanů,

podporovaný presidentem republiky ČR Milošem Zemanem jen dosvědčuje, že se politici bojí svých vlastních občanů a drze pohrdají základními demokratickými principy požadovanými našimi občany v roce 1968 a v roce 1989. Dokonce se odvažují i zpochybňovat přímou volbu našeho presidenta občany, kterou si naši občané vynutili. I když se jedná o určité zvýšení nejistoty dalšího politického vývoje v České republice, tak nakonec bude v příštích volbách lepší, když občané budou přednostně volit politické strany a hnutí, které trvale prosazují zákon o závazném Obecném referendu občanů,

aby v České republice mohli dle potřeby skutečně rozhodovat sami občané.

Autor: Jiří Čumpelík | pátek 5.5.2017 14:06 | karma článku: 35.59 | přečteno: 1170x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 30.19 | Přečteno: 1107 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Útok na Obecné referendum občanů z Reflexu

Obecné referendum zahrnuje názory úplně všech pitomců, uvádí komentář na stránkách časopisu Reflex a odůvodňuje to tím, že zastupitelská demokracie z těch úplných blbů vybere, alespoň částečně gramotné elity.

1.11.2017 v 10:58 | Karma článku: 37.80 | Přečteno: 1790 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Povolební šaškárna politických stran a hnutí

Pokud si vážení politici myslí, že občané jsou zvědaví na to, jak se budou předvádět a ukazovat, jak jsou jejich politické strany a hnutí morální, jen proto, že vítěz voleb je trestně stíhán, tak jsou na omylu.

24.10.2017 v 12:52 | Karma článku: 41.27 | Přečteno: 2486 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Daj Bože šťastia Slovenským šuhajům!“

Špinavá česká politika dostala direkt a Slovenský šuhaj stojí u vrcholku státu a volá „Dajťe duši Bohu a nám peníze!“ Není to první Slovenský šuhaj,který chce vyčistit český chlívek a otevřít lepší budoucnost pro všechny

23.10.2017 v 11:23 | Karma článku: 15.29 | Přečteno: 469 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Merta

Propadák levice, Výmarská republika a Tomio Okamura

Uznávám, že tento titulek zavání poněkud gulášem, ale kdo zaznamenal jednu nezapomenutelnou hlášku z filmu „Vážení přátelé, ano“ tak ví, že všechno souvisí se vším, a že i věci, události a osoby, které se zdánlivě míjejí,

22.11.2017 v 13:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Uražení a ponížení

Vyjma oněch 7 vlastizrádců a některých pohrobků v čele s paní Semelovou nikdo v Česku a Slovensku nepochybuje o tom, že v noci na 21.srpna roku 1968 šlo o okupaci země.

22.11.2017 v 11:31 | Karma článku: 18.56 | Přečteno: 506 | Diskuse

Vladimír Zeman

Sněmovní schizofrénie.

Vyrobit pracovně schopnou sněmovnu nebude nijak jednoduché. Sněmovna bez svých orgánů nebude moci přijmout demisi staré vlády, ale také nebude moci projednat vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání.

22.11.2017 v 11:21 | Karma článku: 16.76 | Přečteno: 230 | Diskuse

Pavel Vávra

Zeman bojovník nebo informační válka.

Dnes bude pan prezident bojovat!!!!!!! Je prej strašně naštvanej a tomu Medveděvovi to nandá! Co si to ti rusáci zase dovolili! Rok 1968 je zločin a na tom si tváme! Jenomže je to tak absurdní divadlo, že si pak kladu mnoho otázek.

22.11.2017 v 11:18 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 253 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Mlčet k tomu nelze

Provokace „ruského Kojzara“ Maslovského na tamním armádním webu Zvězda rozpoutala vášnivé diskuse. Právem. Skandální neomalená nehoráznost připomněla všem, kdo na to snad zapomněli: Císař je nahý aneb Moskvě nelze věřit.

22.11.2017 v 10:20 | Karma článku: 19.00 | Přečteno: 402 | Diskuse
Počet článků 477 Celková karma 32.41 Průměrná čtenost 1721

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.