Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Visegrádská čtyřka se stává nepříjemným fenoménem v Evropské unii

27. 07. 2017 10:24:22
Evropská komise dělá vše pro to, aby V 4 rozložila a vynutila si poslušnost států V 4 na rozhodnutích Bruselu, kde politicky rozhodují staré země EU, především Německo, Francie a Itálie.

Výhrady Evropské komise k Maďarsku

jsou zaměřeny především na zákon o vysokých školách, na návrh zákona o zahraničním financování nevládních organizací, na azylový zákon, či na omezení kontrolních práv opozice.

Výhrady Evropské komise k Polsku

jsou zaměřeny především na zkoumání ohrožení právního stavu, na změny v mediální oblasti a zákony týkající se moci soudní, zejména ústavního soudu.

Zároveň Evropská komise

posunula do další fáze společné konání proti Polsku, Česku a Maďarsku pro neplnění migračních kvót. Není bez zajímavosti, že se řízení EK netýká Slovenska. Snaha o postavení Slovenska mimo společný postoj V 4 je zcela zřetelná a je jen na Slovensku, zda tyto snahy ze strany EU i EK, bude akceptovat ve svůj prospěch a v neprospěch soudržnosti států V 4.

Pokud si EU a její EK představuje,

že pod hrozbou různých sankcí, či zbavení hlasovacích práv, donutí jednotlivé státy V 4 k odchodu z V4, či si vynutí rozpad V4, tak to nevypadá na velký úspěch. Podobným stylem spíše posílí spolupráci v rámci státu V4 a vzájemnou podporu států V4 při jednání s EK, či v Radě států EU.

Je nezbytné,

aby státy V 4 se shodly a požadovaly úpravu smluvních dokumentů EU tak, aby EU a EK nemohla zasahovat do vnitřních záležitostí jednotlivých států a aby rozhodnutí EK bylo pouze doporučující, tedy nezávazné pro státy, které s rozhodnutím EU, či EK nesouhlasí. Ani jednotlivé státy USA nemusí akceptovat veškeré federální zákony a o totalitu Bruselu v rámci EU jistě nikdo nestojí. Skutečností je, že jsme vstupovali do jiné EU, než je EU po přijetí Lisabonské smlouvy. Nelze ani přehlédnout, že ze strany EU nebyla splněna podmínka stanovená presidentem Václavem Klausem, vázaná na podpis Lisabonské smlouvy.

Moc soudní

nemůže být nadřazená moci zákonodárné, ani moci výkonné. Představa, že ve státě bude rozhodovat místo vlády a parlamentu, nejvyšší soud, ústavní soud, či soudní rada, ustavená ze jmenovaných soudců je nesmyslná. Žádná z uvedených mocí není nadřazena jiné. Moc ve státě patří lidu a lidem voleným zástupcům. Z tohoto hlediska lze považovat Polský postup za akceptovatelný v rámci demokratických principů.

Nikdo nás nemá právo nutit,

abychom přijímali Muslimské migranty a přenášeli si do naší země bezpečnostní a multikulturní problémy, které si na svém území způsobily země, jako Německo, Francie, či některé další státy EU, se kterými si nyní sami neumí poradit. Rizika plynoucí z Muslimské migrace jsou pro nás mnohem větší, zejména s ohledem na náš slabý reprodukční výhled. Nyní je zásadní udržet jednotu a vzájemnou podporu v rámci států V 4. Nejvhodnější by bylo hledat přijatelné řešení v rámci jednání zástupců EU a EK se státy V 4 s tím, že se budou respektovány základní zájmy států V 4 a zajištěno aktivní vracení migrantů do zemí jejich původu.

Nezbývá,

než znovu společně odmítnout nařízené přijímání Muslimských migrantů a především požadovat na Evropské unii změnu smluvních podmínek EU tak, aby Evropská komise neměla právo vnucovat jednotlivým státům rozhodnutí EU

pod strašákem unijních sankcí.

Autor: Jiří Čumpelík | čtvrtek 27.7.2017 10:24 | karma článku: 44.61 | přečteno: 3347x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

„Krádež ČSSD za bílého dne! “

Předseda nejsilnějšího hnutí ANO, Andrej Babiš takto veřejně označil jednání politiků ČSSD, především ministra Ing. Jiřího Havlíčka, který podepsal Memorandum o porozumění s australskou firmou, která si chce vytěžit naše Lithium.

15.10.2017 v 20:56 | Karma článku: 34.49 | Přečteno: 1120 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Překvapivě rozumná řeč na zasedání Rady Evropy

Průšvihem je, že zazněla z úst našeho presidenta ČR Miloše Zemana, což nejen na naše válečně naladěné demokraty působilo, jako studená sprcha.

10.10.2017 v 21:26 | Karma článku: 41.84 | Přečteno: 2033 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Demokracie bez demokratů a demagogie

Tak vypadá předvolební potyčka stran a hnutí v boji o křesla v Poslanecké sněmovně s bohatými platy, náhradami a s mastným příspěvkem na reprezentaci. S takovou apanáží, by mohli poslanci chodit do sněmovny v advokátních mundúrech

7.10.2017 v 12:15 | Karma článku: 25.46 | Přečteno: 583 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Revoluce mladých

Žáci vyšších ročníků základních škol, učni, studenti středních škol, vysokoškoláci, prokažte, že nejste žádné děti, že máte vlastní rozum i vlastní názory a že dokážete najít cestu ku prospěchu vás i našeho Českého národa.

10.9.2017 v 11:07 | Karma článku: 16.18 | Přečteno: 580 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michal Vimmer

Neznámé úspěchy vlády, tajné cíle ČSSD a hlavní problém dneška ?

Zao + Bohouš žvaní o jakýchsi "úspěších ČSSD, o kterých lidé bohužel nevědí," protože je ukradlo ANO. Ti samí tvrdí, že "z úspěchu země lidé nic nemají" a "žijí od výplaty k výplatě." Hoši, děkujeme. Tak tohle je Česko pod ČSSD !

19.10.2017 v 13:08 | Karma článku: 22.76 | Přečteno: 547 | Diskuse

Radek Polický

Volit piráty? Ne, to opravdu ne.

Za Černého koně letošních voleb jsou často považováni Piráti (Česká pirátská strana). Sami sebe rádi označují za nejdemokratičtější stranu díky své transparentnosti a celostátnímu fóru jako nejvyššímu orgánu strany.

19.10.2017 v 12:55 | Karma článku: 14.80 | Přečteno: 1481 | Diskuse

Eugenie Číhalová

Volby za dveřmi – čas rozhodnutí o našem směřování

Když se nám nedostává toho, na co máme právo, voláme – máme na to právo! Právo volit máme, využijme jej tedy, abychom poté nevolali – měli jsme právo volit.

19.10.2017 v 12:12 | Karma článku: 7.21 | Přečteno: 177 | Diskuse

Václav Smrk

Ivo Valenta – jeden z nejobskurnějších příkladů české politiky

Opravdu bizardní politický exponát – senátor Ivo Valenta – chce rozšířit svůj obskurní vliv skrze Stranu soukromníků i do poslanecké sněmovny. Za pomoci nenapravitelné ODS...

19.10.2017 v 11:45 | Karma článku: 19.31 | Přečteno: 626 |

Vladislav Svoboda

Budovatel tunelů "tunelář" Michal Klusáček

V přemíře nevýznamných stran, které letos kandidují v parlamentních volbách a v podstatě nikoho nezajímají, je pozoruhodná zvláště postava "předsedy" ČSNS Michala Klusáčka, který sní o stavbě tunelu do Ostravy, s odbočkou do Brna.

19.10.2017 v 11:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 80 | Diskuse
Počet článků 473 Celková karma 31.16 Průměrná čtenost 1723

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.