Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vypadne ČSSD z Poslanecké sněmovny, nebo se naši socialisti konečně vzpamatují?

14. 02. 2018 10:38:13
Co čeká ČSSD v příštích volbách se ze značné částí rozhodne už nyní na nastávajícím nedělním sjezdu ČSSD v Hradci Králové. Pokud do čela ČSSD nebude zvoleno zcela nové vedení, bude ten sněm pouze další prohra a pád pro ČSSD.

Nebyl důvod,

proč by voliči měli volit ČSSD, která místo toho, aby se pevně držela na levé straně politického spektra, lezla a přikyvovala zájmům pravé části politického spektra s výmluvou na nutnou koaliční shodu. Pokud nebyla ČSSD schopna v potřebné míře prosazovat levicový program ČSSD, měla raději zůstat v opozici.

ČSSD totiž neprosazovala

tradiční levicovou sociální demokracii a jednoznačné levicové zákony. Zvrhla se k toleranci zájmů pravicové liberální demokracie a postupně se svými zazobanými kapry a postranními čachry, zcela vymazala svoji levicovou politiku. Nepomohly jí ani kontakty s německou sociální demokracií SPD, která se rovněž topí v obdobných problémech, navíc s migrační politikou.

Místo toho, aby ČSSD

v rámci levicové sociální demokracie se snažila snížit nepodložené a zcela neúměrné příjmové rozdíly mezi pracujícími občany v různých pozicích a funkcích, nebo se alespoň snažila snížit množství občanů a rodin ohrožených chudobou, či řešit výstavbu bytů pro mladé rodiny a výstavbu ubytoven pro bezdomovce, nemluvě ani o prosazení základního neziskového systému zdravotnictví, ztratila zcela iniciativu, tedy i zájem voličů. Vyhození Andreje Babiše z vlády, nebyl úspěch, ale zcela zbytečný trapas ČSSD. Kauza Lithium byla poslední facka voličům ČSSD.

Levicová sociální demokracie,

která měla šanci získat naprostou většinu voličů, svoji neschopností prosazovat levicovou politiku ve prospěch většiny pracujících a malých podnikatelů, svojí nadbytečnou podporou státního a veřejného sektoru, za podpory jejich odborů, ztratila podporu většiny ostatních voličů, kteří ve své většině přešli k podpoře ANO, které nabízelo potřebný hospodářský růst, snížení zcela neúměrných výdajů na státní a veřejný sektor, či dokonce řešení některých sociálních problémů i bez ČSSD.

ČSSD potřebuje přijmout zásadní změny

a zvolit si do čela především politiky, kteří mají důvěru členů i nečlenů ČSSD, jako je Jeroným Tejc, Jaroslav Foldyna a další nové politiky s potřebnou levicovou vizí, které doporučí přímo účastníci sněmu ČSSD. Vstup do vlády Andreje Babiše by byl další tragický kotrmelec, ale poskytnutí důvěry vládě Andreje Babiše za prosazení některých specifických programových bodů ČSSD, by byl přijatelný a rozhodně lepší krok, než se zařadit mezi pravicové liberální politické strany, hrajících si na "demokratickou opozici," v Poslanecké sněmovně.

Pokud si účastníci nedělního sjezdu ČSSD uvědomí,

jak zásadní rozdíl musí ČSSD držet mezi pravicovou liberální demokracií a levicovou sociální demokracií, bude to pro ČSSD podstatný krok k návratu. ČSSD musí vědět, že pokud se vrátí na svoje skutečné místo v levicové části politického spektra a bude prosazovat zásadní levicovou politiku ve prospěch většiny našich občanů,

bude mít zase šanci, vrátit se zpět na přední pozice v politického spektra.

Autor: Jiří Čumpelík | středa 14.2.2018 10:38 | karma článku: 16.28 | přečteno: 489x


Další články blogera

Jiří Čumpelík

Aeronet.cz zazářil článkem o spolupráci Hamáčka s Bakalou v Aspen Institute Central Europe

Ještě, že nás ČT ve svém programu Newsroom ČT24 kriticky upozornila na tento Web. Každý má nyní možnost sledovat a seznámit se s tím, jak vypadá tzv. hybridní informační válka v podání skrytých autorů aeronet.cz.

24.5.2018 v 11:21 | Karma článku: 27.49 | Přečteno: 1380 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Je Jaroslav Foldyna vážný problém ČSSD, nebo naopak je to ten správný sociální demokrat?

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se nehodlá omluvit, ani neví komu by se měl omlouvat za to, že vzdal hold cca 140 tisícům padlých Rudoarmějců při osvobozování Československa Rudou armádou s motorkáři „ Nočními vlky,“ z Ruska.

13.5.2018 v 17:30 | Karma článku: 40.94 | Přečteno: 2679 | Diskuse

Jiří Čumpelík

President ČR Miloš Zeman řekl občanům pouze co si myslí a co je podle něho pravda

Novičok byl u nás vyráběn a testován, byť v malém množství a poté byl zničen. Víme, kdy a kde to bylo. Je pokrytectví předstírat, že se nic takového nedělo, řekl president ČR Miloš Zeman v TV Barandov.

9.5.2018 v 10:38 | Karma článku: 37.77 | Přečteno: 1185 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Který nevzdělanec organizoval protesty studentů na den 79. Výročí okupace Československa?

14. března 1939 byl vyhlášen samostatný Slovenský stát. Dne 14. března 1939 začalo Maďarsko obsazovat Podkarpatskou Rus. 15. března 1939 v ranních hodinách překročila vojska Německé nacistické Říše hranici Československa.

16.3.2018 v 11:30 | Karma článku: 42.44 | Přečteno: 1792 |

Další články z rubriky Politika

Karel Trčálek

Řvoucí hysterikové v ulicích svrhnou Babišovu vládu jako na Ukrajině či na Slovensku!

Jsem pevně přesvědčen o tom, že řvoucí hysterikové v ulicích brzy svrhnou Babišovu vládu. Proto jsem taky napsal tento skvělý a fantastický článek, abych tomu, pokud možno, zabránil

16.7.2018 v 18:04 | Karma článku: 7.60 | Přečteno: 125 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Mlácení prázdné subsidiarity

V Bruselu se zvláštní pracovní skupina půl roku zamýšlela nad principem subsidiarity a nad tím, které oblasti by Unie mohla vyklidit a vrátit k rozhodování členským státům. Výsledek: nebyla nalezena ani jedna taková oblast.

16.7.2018 v 15:00 | Karma článku: 21.83 | Přečteno: 454 | Diskuse

Jiří Paroubek

Vaše věc byla opět první

Až dnes, a v malé míře i v sobotu, se čtenáři mainstreamových médiích dozvídají detaily (někdy vymyšlené) a inside informace (někdy přikrášlené) o jednání klubu ČSSD předcházejícímu hlasování o důvěře vládě v minulém týdnu.

16.7.2018 v 14:26 | Karma článku: 11.70 | Přečteno: 254 | Diskuse

Aleš Merta

"American idiot"

Americký prezident Trump, na posledním summitu NATO v Bruselu, opět Evropě ukázal, kde je její místo, tedy že má být nadále podřízena politice Spojených států kdykoli, když si to strýček Sam bude přát.

16.7.2018 v 13:22 | Karma článku: 28.37 | Přečteno: 1528 | Diskuse

Ivan Bednář

Kdo krade Prahu?

Takřka na poslední chvíli se rozhodoval Andrej Babiš, kdo povede jeho kandidátku v hlavním městě Praze. Nakonec se včera rozhodl, že změní kandidátní listinu pro souboj o znovudobytí pražské radnice.

16.7.2018 v 12:06 | Karma článku: 26.25 | Přečteno: 1057 | Diskuse
Počet článků 496 Celková karma 35.40 Průměrná čtenost 1757

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Najdete na iDNES.cz