Příště se jde protestovat proti premiérovi Andreji Babišovi a Marii Benešové na Letnou

7. 06. 2019 3:06:58
Mezitím ještě budou moci protestovat mimopražští kritici na vesnicích a v městech, pokud tam má spolek „Milion Chvilek,“ či tzv.“Demokratická opozice,“ dostatek aktivistů, či nějakou spřízněnou hudební skupinu.

Vypadá to tak trochu, jako na 1.Máje za starých časů,

jen se tehdy nesla hesla “Ať žije KSČ,“ či “Ať žije mír,“ nebo “Se Sovětským svazem na věčné časy. “ Sovětský svaz se již odebral na “věčné časy“ a máme tady místo toho Sovětského svazu, kapitalistické Rusko. Tehdy ty hesla nechtěl nikdo nosit, protože s nimi nemohl zdrhnout a kdo mohl, tak se z těch oslav ztratil a užíval si volného dne.

Dnes je, ale skutečnost úplně jiná,

máme se i díky současné vládě premiéra Andreje Babiše lépe, je lepší nálada, nehrozí nám díky premiérovi Andreji Babišovi zatím uprchlíci a lidé se díky studentskému spolku “ Milion chvilek,“ probudili z letargie a tak jdeme s demokratickou chutí toho úspěšného premiéra odstřelit pod heslem “ Demisi!“ a to vůbec nezmiňuji ty hrubější hesla, k neradosti tzv. “Demokratické opozice,“ či “Pražské kavárny.“

Premiér Andrej Babiš jistě není žádný “svatoušek,“

a rozhodně bych ho nedoporučil k "svatořečení," ale není mu třeba vyčítat, či mu závidět, že jako tvrdý podnikatel se dokázal vypracovat k velkému majetku, který na rozdíl od jiných velkých firem zdaňuje v Česku. K jeho údajnému členství v StB, nebyl předložen žádný relevantní dokument směřující proti disentu, či tzv., vnitřnímu nepříteli, tedy pokud byl skutečně členem StB, tak jeho činnost byla směřována do oblasti informací ze zahraniční sféry. Čapí hnízdo z jeho podnikatelské minulosti, není ničím jiným, než politickou kauzou vytaženou k jeho odstranění z politiky. Co se týká dotací pro jeho bývalé firmy, tak to pro něho nebude podstatný problém, ani v případě nutnosti jejich vrácení a proto není třeba kolem toho dělat velké divadlo.

Je škoda,

že humanitní studenti ze spolku “ Milion chvilek,“ nemají odvahu jít dál, tedy přijít s mnoha dalšími hesly, které by byly zaměřeny proti tomu, co pálí, či vadí většině občanů a vyžadovat potřebné změny. Přesto jim patří dík za to, že dokázali probudit společnost. Nabádat občany, aby vstupovali do politiky v rámci současných politických stran, či hnutí a snažili se změnit politiku zevnitř těchto stran, je hodně málo, zejména od studentů. Myslím, že ti studenti mají navíc a hodně lidí by chtělo, aby studenti přišli s návrhem nového systému s demokratickým programem pro budoucnost, zejména pro mladé a pokusili se ho v rámci politiky prosadit. Přeji jim hodně štěstí za to probuzení občanů, ale je škoda, že se bojí jít dál, protože požadavek “Demisi!,“ není žádný program a studenti jistě dosahují na vyšší úroveň.

Současná situace není jednoduchá a má svoje problémy,

které je skutečně nezbytné řešit. V zahraniční oblasti je to zejména tlak EU na omezení rozhodování jednotlivých států a snaha na přerozdělování uprchlíků. Některé státy by si tak mohly snížit přebytek migrantů a souvisejících problémů ve vlastních státech. O mnoho víc problémů je, ale nutno řešit na domácí úrovni.

Zejména v oblasti

veřejného zdravotnictví musí stát zajistit dostupnou a kvalitní péči pro všechny občany, snížit počet zdravotních pojišťoven a zajistit v nemocnicích i ambulantní a pohotovostní službu s tím, že příjmy lékařů a sestřiček ve veřejných nemocnicích by měly přesahovat příjmy lékařů a sestřiček v soukromých ordinacích tak, aby lékaři a sestřičky neměli zájem odcházet z nemocnic, kde je nepřetržitý provoz. O potřebě špičkového vybavení veřejných a fakultních nemocnic není pochyb.

Oblast školství

neřeší pouhé zvyšování platů, ale jsou nutné zároveň velmi podstatné změny, aby střední vzdělání bylo bezplatné a mohl si ho udělat každý občan kdykoliv tak, aby odpadl logický tlak rodičů na nutnost návazného středního vzdělání a žáci mohli přecházet ze základní školy přímo do zaměstnání, či do učebních oborů a z oblasti vysokého školství vycházeli odborníci, kteří naše hospodářství a společnost skutečně potřebuje s tím, že humanitní obory by byly především předmětem dálkového, externího, či zájmového studia v každém věku s tím, že tyto změny by měly přinést podstatné úspory. Od věci není ani zajišťování záznamů z průběhu výuky za účelem hodnocení učitelů, či profesorů. S tím zároveň souvisí i zvážení možnosti zavedení plnoletosti od 16 let a ochranu našich děvčat proti sexuálnímu zneužívání do 21 let.

V oblasti podnikání

je potřeba, aby hospodářské komory, či odborné svazy nevytvářely pro občany, či mladé lidi, překážky v podnikání, ale naopak, aby jim pomáhaly v jejich snaze podnikat. Ty překážky jsme teď viděli v realitní oblasti, kdy si realitní činnost zákonem přivlastnily velké společnosti, ale jedná se i o další řemesla a činnosti. Je potřeba volné a svobodné podnikání s nejmenšími překážkami, ale tvrdě postihovat nepoctivost, či špatnou práci, ale příležitost pro podnikání musí být podporována, nikoliv omezována konkurenčními zájmy.

V oblasti státní správy

je nutné specifikovat a připravit nouzový režim, pro jakékoliv krizové situace, včetně finančních, který specifikuje, které činnosti a jakým způsobem musí stát v nouzovém režimu v každém případě zajišťovat a které jsou zbytné. Rovněž je nepřijatelné, aby ve veřejném sektoru, byly průměrné platy vyšší, než v produktivní podnikatelské sféře. Podnikatelé a živnostníci by jistě s radostí uvítali, jako odvetu za EET, zavedení EEP, tedy „Elektronickou evidenci práce,“ tak, aby státní a veřejní zaměstnanci odesílali státu na konci dne krátkou informaci o své denní činnosti. Je to úsměvné, ale stát by měl alespoň přehled o duplicitních, či neúčelných pracích ve státní sféře.

V oblasti rozpočtu

je už konečně nutno přesně specifikovat, co ze svých prostředků zajišťuje stát, ministerstva, kraje a samosprávy v obcích, či městech, tak, aby jednotlivé složky věděly, co mají zajišťovat a nedocházelo k plýtvání prostředků, nebo jednostrannému tlaku na financování státu, při přebytečných rezervách v jednotlivých složkách, což se projevuje nyní v sociální oblasti. Jde také o vyjasnění, co se má zajišťovat přes organizace jednotlivých složek a co financováním soukromých, či náboženských společností. Od věci není ani možnost zvážit větší propojení České pošty se samosprávami při zajišťování evidenční, administrativní a platební činnosti.

Omlouvám se za dlouhý článek

ale poukázal jsem pouze na několik problémů, které je potřeba řešit, ale nedělám si právo na rozum, ani způsob řešení. Je potřeba vyřešit mnoho dalších věcí, ale právě proto místo “Demise,“ potřebujeme podpořit našeho premiéra Andreje Babiše, využít jeho mimořádných organizačních schopností v zahraniční i domácí politice a donutit ho k tomu, aby tyto i další problémy úspěšně řešil, ku prospěchu občanů a nikoliv ho neustále podrážet tak, jak to předvádí

tzv. “Demokratická opozice,“ s Piráty, či “Pražská kavárna.“

Autor: Jiří Čumpelík | pátek 7.6.2019 3:06 | karma článku: 47.41 | přečteno: 10146x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Premiér Andrej Babiš je v defenzivě i když to nedává najevo, ale ČSSD i opozice to využívá

Obdobně by na tom byl každý občan, pokud by byl v ohrožení nejen on sám, ale v podstatě celá jeho rodina a to pouze na základě staré podnikatelské kauzy neustále zneužívané k politickému nátlaku na premiéra Andreje Babiše.

22.6.2019 v 2:54 | Karma článku: 25.48 | Přečteno: 420 |

Jiří Čumpelík

Chování politiků ČSSD ve společné vládě s ANO ukazuje,že ČSSD není vhodný koaliční partner

Místo toho, aby ČSSD kolegiálně spolupracovala ve vládě s ANO na společné vládní politice, tak si ČSSD hraje na vlastní vládní politiku s tím, že veškerá pozitivní opatření v sociální oblasti jsou prý výhradní zásluhou ČSSD.

10.6.2019 v 12:07 | Karma článku: 27.87 | Přečteno: 521 |

Jiří Čumpelík

Zase hra o lidi, úvěry a splátky? Tesco se s kartami Clubcard propojilo s Home Credit a.s.

Společnost Home Credit a.s., poskytuje finanční služby, půjčky do 250 000,- Kč, nákupy na splátky, financování ojetých aut na splátky i konsolidaci k snížení splátek, ale propojení s maloobchodním řetězcem Tesco je asi novotou.

3.6.2019 v 22:55 | Karma článku: 22.44 | Přečteno: 436 |

Další články z rubriky Politika

Jiří Mihola

Budeme jednou dál?

Vážím si toho, že již téměř 30 let žijeme v zemi, kde můžeme svobodně projevit názor, shromažďovat se či demonstrovat. Konečně tuto svobodu jsme Západu záviděli snad víc, než materiální výdobytky.

25.6.2019 v 19:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 7 | Diskuse

Petr Burian

Andrej Babiš, Matka Tereza české politiky

Čím víc se rozmáhá masový odpor proti trestně stíhanému premiérovi, tím více také přitvrzují jeho obhájci. Staré argumenty typu odstřihl lobisty od státních penězovodů vzaly za své poté co se prokázalo, že on sám je lobistou no 1.

25.6.2019 v 19:19 | Karma článku: 22.43 | Přečteno: 439 | Diskuse

Václav Junek

Stabilizovat společnost podle Číny?

Náš současný prezident se nechal před časem na jedné ze svých četných cest do Číny slyšet, že se tam chystá hledat inspiraci ke stabilizaci společnosti.

25.6.2019 v 19:00 | Karma článku: 6.53 | Přečteno: 114 | Diskuse

Tomáš Flaška

Jiří Ovčáček pohrozil vstupem do politiky

A ta zpráva na mě zapůsobila jako rána palicí. Doslova. Smíchy jsem málem omdlel. A to jsem se dnes snažil chránit před sluníčkem.

25.6.2019 v 16:12 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 622 | Diskuse

Jan Bartoň

ODS: Nebýt Zemana, Babiš by už dávno odstoupil!

Předseda ODS Petr Fiala v rozhovoru pro novinky.cz tvrdí, že nebýt prezidenta Miloše Zemana, už by Andrej Babiš dávno po protestech odstoupil. Žádný plán B ODS nemá, ať prý vládne ANO bez Babiše.

25.6.2019 v 14:48 | Karma článku: 36.35 | Přečteno: 851 | Diskuse
Počet článků 522 Celková karma 37.25 Průměrná čtenost 1808

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Najdete na iDNES.cz