Chování politiků ČSSD ve společné vládě s ANO ukazuje,že ČSSD není vhodný koaliční partner

10. 06. 2019 12:07:27
Místo toho, aby ČSSD kolegiálně spolupracovala ve vládě s ANO na společné vládní politice, tak si ČSSD hraje na vlastní vládní politiku s tím, že veškerá pozitivní opatření v sociální oblasti jsou prý výhradní zásluhou ČSSD.

Je to trapné,

protože rozhodující je program vlády a finance, které spravuje s velmi dobrým přehledem ministryně financí Alena Schillerová za ANO. ČSSD se chová, jak rozmazlené mimino, které chce víc uznání, než může mít a naopak často tlačí vládu společně s odbory do nepřiměřeného nárůstu neproduktivních výdajů, tedy nákladů státu.

Chování ČSSD

překračuje přijatelné meze, zejména když ČSSD hlasuje s pravicovou opozicí, proti návrhům vlády. Projevilo se to u hlasování o vynětí sociálních služeb z EET. Není totiž žádný důvod, proč by zrovna sociální služby měly být vyjmuty z EET, když z druhé strany stejná ČSSD odhlasovala EET pro ostatní drobné podnikatele, živnostníky a další obory.

Právě sociální služby,

jsou velmi citlivou oblastí pro občany, kde se často přijímají platby přímo od občanů, od státu, od zdravotních pojišťoven, či různé dotace, nebo dary a dosud není dle ministryně financí Aleny Schillerová vůbec jasné, kdo je skutečný příjemce a kde ty peníze končí a právě EET by v tom mohla udělat alespoň částečný přehled.

Nelze se ani divit velkému rozčilování a divadlu KDU-ČSL

za podpory pravicové opozice, ohledně požadavku na urychlené navýšení financování sociálních služeb, protože mimo jiné jde i o financování sociálních služeb poskytovaných církevními organizacemi.

S ohledem na skutečnost,

že dosud není stanoven jasný a průhledný systém státního zabezpečení sociálních služeb, tak ty peníze na sociální služby pravděpodobně čerpají různé neziskové, či ziskové organizace a firmy, samozřejmě včetně církví, apod., bez potřebného rozsahu kontroly jejich použití.

V podstatě státní složky a samosprávy,

přehodily svoje povinnosti na různé organizace a teď ani nemají přehled komu za co platí a vůbec není jisté, že ty peníze končí tam, kde jsou potřeba, tedy zejména u ošetřovatelek a služeb pro potřebné občany. Skutečností je, že pokud se dnes potřebný občan důrazně neozve, tak stejně žádnou nabídku na sociální služby neobdrží a musí si poradit sám.

Pokud současná ČSSD hodlá nadále spolupracovat

s pravicovou opozicí při prosazování zájmů liberální demokracie, dokonce i proti vládnímu partnerovi ANO, tak ČSSD pouze potvrzuje, že není žádná levice a místo skutečné sociální demokracie, se z ní stala levicově populistická liberální demokracie.

Nelze se proto divit,

že ve volbách ČSSD už dokonce končí za KSČM, která se stává jedinou skutečnou parlamentní politickou levicí a to už je pro ČSSD pořádná ostuda. ČSSD bude mít v příštích sněmovních volbách velký problém, vůbec se do parlamentu dostat. Jedinou záchranou pro příznivce ČSSD bude skutečná změna ve vedení ČSSD

a především poctivé prosazování politiky nikoliv liberální, ale sociální demokracie.

Autor: Jiří Čumpelík | pondělí 10.6.2019 12:07 | karma článku: 27.44 | přečteno: 507x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Příště se jde protestovat proti premiérovi Andreji Babišovi a Marii Benešové na Letnou

Mezitím ještě budou moci protestovat mimopražští kritici na vesnicích a v městech, pokud tam má spolek „Milion Chvilek,“ či tzv.“Demokratická opozice,“ dostatek aktivistů, či nějakou spřízněnou hudební skupinu.

7.6.2019 v 3:06 | Karma článku: 47.41 | Přečteno: 10133 |

Jiří Čumpelík

Zase hra o lidi, úvěry a splátky? Tesco se s kartami Clubcard propojilo s Home Credit a.s.

Společnost Home Credit a.s., poskytuje finanční služby, půjčky do 250 000,- Kč, nákupy na splátky, financování ojetých aut na splátky i konsolidaci k snížení splátek, ale propojení s maloobchodním řetězcem Tesco je asi novotou.

3.6.2019 v 22:55 | Karma článku: 22.44 | Přečteno: 434 |

Jiří Čumpelík

Lišák Andrej Babiš si poradil se současnými politiky tak, jak to asi dělal i v komunismu

Vymysleli si na něho zákon "lex Babiš,“ jenom zapomněli, že Andrej Babiš není žádný moula a tak s klidem převedl v rámci zákona firmy do svěřeneckých fondů a umístil v nich taky svoji manželku, což mu žádný zákon nezakazoval.

2.6.2019 v 2:47 | Karma článku: 43.49 | Přečteno: 5662 |

Další články z rubriky Politika

Jiřina Holotová

Násilník je v režimu strpění! To nevymyslíš! A ministra zajímají jen komentáře na sítích.

Dva roky se poflakoval Evropou Afričan, který znásilnil dívku na Litoměřicku. V roce 2017 žádal neúspěšně o azyl v Německu a od té doby má u Bundespolizei čtyři záznamy pro násilnou trestnou činnost!

20.6.2019 v 20:44 | Karma článku: 36.71 | Přečteno: 880 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Perský záliv, místo opakování dějin

Dějiny se bohužel opakují. Jako teď v Perském zálivu, kde je už, obrazně řečeno, horká nejen půda, ale i moře.

20.6.2019 v 17:47 | Karma článku: 15.43 | Přečteno: 310 | Diskuse

Vladislava Chourová

Demokracie na protézách.

Milion chvilek pro demokracii se v neděli chystá uspořádat jednu z nejmasovějších demonstrací na Letné. Kolik jen už takových bylo a demokracie stále stojí na vratkých protézách. Pamatuji si tu polistopadovou Letnou, kdy

20.6.2019 v 14:30 | Karma článku: 36.89 | Přečteno: 1454 | Diskuse

Josef Karlický

Prokletí zákona o státním zastupitelství. Měla by se vláda konečně poučit?

Vláda pro posílení nezávislosti justice stále nic neudělala. Připravuje vládní novelu zákona o státním zastupitelství - platnou až za dva a půl roku. Nebo taky vůbec. Snahy osmi ministrů o vládní návrh doposud vždy ztroskotaly.

20.6.2019 v 13:52 | Karma článku: 4.69 | Přečteno: 209 | Diskuse

Ladislav Cihlář

úmyslné(?)odsouvání tr. stíhání Babiše v režii oposice

Odborníci i laici (občané) se diví, jak kausa trestního stíhání Babiše nemá konce. Buď jsou důkazy nebo nejsou, takže by měl být již dávno poslán k soudu, nebo zproštěn podezření.

20.6.2019 v 11:50 | Karma článku: 35.70 | Přečteno: 994 | Diskuse
Počet článků 521 Celková karma 38.39 Průměrná čtenost 1811

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

E-mail: cumpel@atlas.cz

Pro diskutující:

Rozhodl jsem se dle svých časových možností mazat diskuzní příspěvky, které mají charakter příspěvků trollů, tedy urážející, hanlivé, provokativní a příspěvky vybočující z tématu článku!

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Najdete na iDNES.cz