Pod pirátskou vlajkou na cestě k světlé digitální budoucnosti

10. 10. 2019 4:45:15
Místo budoucnosti řeší Piráti odvolání presidenta, usilují o stíhání premiéra, starají se o vypovězení pražské smlouvy s Pekingem, podporují odstranění sochy maršála Koněva z Prahy 6, nebo odmítají výstavbu vládní čtvrti.

Je trapné,

když krajský, či komunální politik si začne hrát na diplomata a primitivně řeší věci, které se netýkají pouze krajské a komunální politiky, ale dotýkají se vládní politiky a mezinárodních vztahů, tedy zájmů České republiky.

Ten trapas je o to větší,

když ministr zahraničí není schopen krajského, či komunálního politika usměrnit tak, aby respektoval politiku vlády, tedy státu a otázky týkající se vládní politiky a mezinárodních vztahů, řešil přes k tomu zřízené vládní instituce diplomatickou cestou.

Těžko pochopit,

že některým krajským, či komunálním politikům vyrostly ramena tak, že se snaží řešit mezinárodní otázky a přímo poučovat Čínu, co má, či co nemá dělat. Čína je ekonomická a dnes již i vyspělá technická velmoc, která nás vůbec k ničemu nepotřebuje. Nejedno čínské město má více obyvatel, než celá Česká republika a pokud se Česká republika nechce chovat pozitivně a přátelsky k Číně, není důvod, aby tak činila Čína. Deficit vzájemného obchodu jen potvrzuje naši neschopnost nabídnout na čínský trh dostatečně zajímavé zboží. S našimi rojícími se humanitními vzdělanci a poučováním Číny, to nezměníme a budeme i s Piráty směřovat do náruče rozvojových zemí, na rozdíl od našich západních spojenců, kteří jsou mnohem chytřejší a udržují s Čínou velmi přátelské i čilé obchodní vztahy.

Socha maršála Ivana Š. Koněva se šeříky

nepatří Praze 6, ale všem Čechům a Slovákům, kteří jejím postavením chtěli poděkovat Rudé armádě za osvobození převážné části Československa, včetně Prahy a je zároveň poctou 180 tisícům padlým vojákům, kteří bojovali pod vlajkami Rudé armády a byli mezi nimi Češi i Slováci. Stejná pocta patří padlým vojákům Třetí americké armády a jejich veliteli generálu George S. Pattonovi za osvobození západních Čech, včetně Plzně a Chebu.

Blíží se zima

a cca dvě tisícovky pražských bezdomovců nemá kde žít. Stačila by jim teplá místnost s WC a dosažitelná sprcha, ale ani na takovou vězeňskou celu nemají nárok. Lidské právo na zmrznutí. Budou se potulovat po Praze, spát v kontejnerech na odpad, kanálech, či pod mosty a roznášet nemoci, či různé parazity v dopravních prostředcích, obchodech, či vestibulech Metra, protože nebudou mít ani na poplatek za noc v noclehárně. Tak snad ten primátor s pirátskou vlajkou bude schopen, alespoň tenhle zdánlivě jednoduchý problém vyřešit ku spokojenosti Pražanů, ještě před tou pirátskou digitalizací, aby se Pražané nebáli,

že při cestě do práce se nakazí nepříjemnou nemocí, parazity, či obtížným hmyzem.

Autor: Jiří Čumpelík | čtvrtek 10.10.2019 4:45 | karma článku: 41.97 | přečteno: 1768x

Další články blogera

Jiří Čumpelík

Je to populismus, extremismus, či šaškárna?

Lidé se snaží svojí prací vydělat peníze, či úspěšně podnikat. Není to vůbec nic lehkého, ale lze konstatovat, že ti co pracují, či úspěšně podnikají se cítí lépe, než za bývalých vlád.

25.9.2019 v 0:19 | Karma článku: 24.37 | Přečteno: 551 |

Jiří Čumpelík

Novodobí liberální hrdinové špiní nejen historii, ale i pomníky hrdinů Rudé armády

Pomníky našich osvoboditelů a našich povstalců jsou rozesety téměř po celé naší zemi, všude v místech, které v roce 1945 osvobodila Rudá armáda, či Americká armáda. To je dík od našich občanů z obcí, kteří přežili Německou okupaci

3.9.2019 v 2:41 | Karma článku: 33.16 | Přečteno: 554 |

Jiří Čumpelík

Jaroslav Foldyna to řekl jasně, jako skutečný konzervativní sociální demokrat v Interwiewu

Zůstává v permanentní rozepři s liberálními sociálními demokraty, neomarxisty a některými nezkušenými mladými sociálním demokraty, kteří ještě nepochopili principiální charakter politiky ČSSD.

26.8.2019 v 3:33 | Karma článku: 32.00 | Přečteno: 793 |

Další články z rubriky Politika

František Mikeš

Neschopnost nebo nechuť?!

Je hlouoé, když si poitici hrají na právníky. Je nebezpečné, když si právníci hrají na politiky. V prvním případě to může být třeba jen zábava pro důvěřivé občany. V tom druhém pak může znamenat i změny ve vedení státu. Cui bono?!

16.10.2019 v 11:39 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 132 | Diskuse

Jan Dvořák

Strašná noc předsedy Filipa

Předseda komunistů Filip je na tom zdravotně opravdu nevalně. Stále víc se u něj, už i navenek, projevuje těžká schizofrenie.

16.10.2019 v 11:14 | Karma článku: 14.99 | Přečteno: 326 | Diskuse

Jan Bartoň

Brexit: Johnson zlomil odpor EU

Když už i český velvyslanec ve Velké Británii tvrdí, že se podařilo prolomit tak zvanou "irskou pojistku", a díky tomu odejde Británie z EU v termínu na konci října, asi to bude pravda.

16.10.2019 v 8:00 | Karma článku: 25.87 | Přečteno: 512 | Diskuse

Marie Jandová

Babiš, Zeman, ČSSD, SPD a komunisté dostali od Ústavního soudu řádně za uši

A já, ač ateistka, jsem tomu velmi ráda a tleskám. Je dobré vědět, zvláště po nedávném ostudném rozsudku v kauze „Zeman – Peroutka“, že u nás působí soudní instituce, která opravdu ctí právo a spravedlnost.

16.10.2019 v 7:20 | Karma článku: 36.24 | Přečteno: 1890 | Diskuse

Karel Januška

Diskuze v ČT

Včera si moderátor V. Moravec pozval diskutující, vesměs „odborníky“ na občanská práva. Jedním z diskutujících (filozof) zobecnil Archimédův zákon.

16.10.2019 v 5:49 | Karma článku: 21.53 | Přečteno: 898 | Diskuse
Počet článků 529 Celková karma 35.24 Průměrná čtenost 1813

Život mi pomalu končí, mladým začíná. Přesto mám život rád a přeji všem mladým, aby si konečně našli cestu k sobě, protože jen spolu budou mít sílu vytvořit si svoji vlastní novou a lepší společnost.

"Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy, zabíjení, vydírání, cenzury, násilí, manipulace i zastaralých a špatných zákonů. Vytvořte si zcela novou společnost sami pro sebe, společnost vzájemné pomoci, úcty, lásky a štěstí, která vám zajistí mírovou budoucnost a šťastný život pro vás všechny doma i na celém světě."

Mějte úctu k přírodě, protože žádný Bůh, ale pouze příroda rozhoduje o vašem narození i o vaší smrti. Také vy jste pouhým výtvorem přírody. Zda dobrým, či špatným, určujete sami. 

Respektujte pravidla přírody a života, protože vy rozhodujete, zda bude příroda kvést, či schnout.

E-mail: cumpel@atlas.cz

Každou ideologii, demokracii, či náboženství, mohou fanatici změnit v násilí, zlo, útisk a využít, jako cestu ke své moci. Odmítejme jednostrannou politickou propagandu. Odmítejme zbrojení, války a válečnou propagandu, Odmítejme světovládu. Odmítejme sledování lidí a ochraňme svoji osobní integritu proti rostoucímu vměšování na všech komunikačních úrovních.

Mír, lásku a šťastný život všem lidem světa!

 

 

 

 

 

 

Najdete na iDNES.cz